“Projekt Wojownik” – treningi poprowadzi m.in. Damian Mieczkowski

W dniach 25 – 26 kwietnia br. na terenie 8 batalionu remontowego w Kołobrzegu rozpocznie się 37. edycja „Projektu Wojownik”. Uczestniczyć w nim będą weterani, rodziny żołnierzy poległych oraz instruktorzy wychowania fizycznego z jednostek wojskowych.

Zasadniczym celem projektu jest zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów i ich poświęcenie w służbie. Projekt integruje żołnierzy weteranów, a także wzbudza zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną kształtującą charakter i umiejętności oraz rozładowującą emocje i nadmiar adrenaliny z jaką zmagają się żołnierze powracający z misji do kraju.

Podczas 37-go spotkania „wojowników”, trening z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts) poprowadzi znakomity polski zawodnik MMA – Tomasz Stasiak, pseudonim „Pająk”. Preferowany przez niego styl walki to Jiu-Jistsu. Tomek jest niepokonanym zawodnikiem MMA, tudzież jest posiadaczem czarnego pasa i trzeciego dana Brazylijskiego Jiu-Jitsu. „Pająk” jest świetnym międzynarodowym instruktorem Krav-Magi, oraz wojskowym trenerem walki w bliskim kontakcie. Posiada certyfikat instruktora Muay Thai który zdobył w Tajlandii.

W trakcie drugiego dnia treningów zajęcia poprowadzi utalentowany zawodnik federacji KSW, żołnierz 9 batalionu remontowego kpr. Damian Mieczkowski. Damian jest dwukrotnym mistrzem Świata w kickboxingu i amatorskim MMA, a także mistrzem Wojska Polskiego w MMA. W czasie zajęć poprowadzi trening również świetny trener, posiadacz czarnego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu Mariusz Dowżycki. Mariusz jest trenerem w „Berserker’s Team” w Kołobrzegu.

fot. Karol Skiba

Komentarze