Prowadził pomimo zakazu – trafi do więzienia

57-latek za nic miał wyroki sądu. Pomimo zakazu wielokrotnie prowadził samochód, a w efekcie trafił za kraty.
Niestosowanie się do orzeczonego środka karnego, w tym zakazów sądowych może skutkować jeszcze surowszą sankcją karną. Do takiego właśnie wyroku sądu doprowadziło zachowanie 57-letniego kierującego z Ustronia Morskiego. Mężczyzna został wielokrotnie zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. W związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi popełnianych przez niego przestępstw sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, celem odbycia wymierzonej kary pozbawienia wolności.
Działania podjęte przez policjantów z Ustronia Morskiego pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego. Funkcjonariusze udali się do mieszkania w którym przebywał i doprowadzili do jego skutecznego zatrzymania. 57-latek próbował ukryć swoją obecność w mieszkaniu, jednak czujni funkcjonariusze zauważyli go, gdy rozpytywali w drzwiach jednego z domowników.
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego w którym będzie odbywał łączną karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Komentarze