Przeciągają linę o Puchar Bałtyku [ZDJĘCIA]

16 drużyn zgłosiło się do turnieju o III Puchar Bałtyku w Przeciąganiu Liny na Plaży. To dotychczas rekordowa liczba, jeśli chodzi o historię turniejów plażowych w Polsce.

W kategorii mikst najlepsza okazała się Adrenalina Warszawa, w kategorii męskiej pierwsze miejsce zajęli pullerzy z Ancora Sharks Dźwirzyno. Gospodarz turnieju klub Nord Taurus Kołobrzeg wystawił drużyny w obu kategoriach.  W kategorii mieszanej kołobrzeski klub reprezentowali: Waldemar Biernat (kapitan drużyny), Marta Sochacka, Mariusz Wolański, Kacper Żelazny i Kuba Sołoducha. W kategorii męskiej wystąpili: Waldemar Biernat (kapitan drużyny), Mariusz Wolański, Michał Bojanowski, Kacper Żelazny i Kuba Sołoducha.

Jeśli ktoś przegapił zmagania na plaży, to będzie miał szansę jeszcze zapoznać się na żywo z tą dyscypliną sportu. Kolejny turniej w ramach GPP już 31 lipca w Dźwirzynie. Organizatorem będzie klub Ancora i Polski Związek Przeciągania Liny.  Trzeci i ostatni turniej zaplanowano na 21 sierpnia. Areną zmagań będzie ponownie Kołobrzeg, a będą to Otwarte Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny na Plaży i tu głównym organizatorem będzie Polski Związek Przeciągania Liny przy współudziale Nord Taurus Kołobrzeg.

By być sklasyfikowana w Grand Prix, drużyna musi wystąpić w co najmniej dwóch turniejach. Poza pucharami i dyplomami na zwycięzców Grand Prix Polski czekają nagrody w postaci wyczynowego sprzętu: kamizelki dla zawodnika kotwiczącego, butów outdoorowych oraz wyczynowej liny.

POP

Fot. Karol Skiba

 

Komentarze