Przejechali z Wrocławia rowerami, by pomóc Adasiowi [ZDJĘCIA]

W cztery dni z Wrocławia do Kołobrzegu – taki cel obrali kolarze z grupy “Do Celu”, by kręcąc kilometry na rowerach pomóc choremu dziecku.

Grupa 11 osób wystartowała w sobotę z wrocławskiego toru kolarskiego. Wśród nich znalazło się czworo kołobrzeżan: Magdalena Sulima, Zbigniew Piątkowski, Marcin Szyszka i Przemysław Kuczera. Metą rajdu był plac przed kołobrzeskim molo, gdzie dotarli we wtorek około godz. 16. Na ostatnich kilometrach towarzyszyły im władze miasta z prezydent Anną Mieczkowską na czele. Ostatnie kilkaset metrów wraz z nimi pokonał natomiast sam Adaś Malko, któremu dedykowana jest cała akcja. Chłopiec cierpi na niezwykle rzadki Zespół Aicardiego – Goutieresa (AGS).  Jest to opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niepełnosprawność fizyczna i inne  nieokreślone objawy choroby układu nerwowego.

Rajd się zakończył, ale wciąż trwa zbiórka dla Adasia. Można ją wesprzeć TUTAJ. Cały czas trwa również rajd wirtualny. Wykupując odpowiedni pakiet i przejeżdżając na rowerze 10 km również można wesprzeć Adasia. Każdy uczestnik otrzyma medal z logo grupy, a dochód ze sprzedaży pakietów przeznaczony jest oczywiście na wsparcie dla Adasia. Rajd wirtualny przygotowany został przy współpracy z fundacją “Pomagam na medal” i serwisem virtualrace.com.pl

Wszystkie informacje na temat rajdu wirtualnego można znaleźć TUTAJ.

 

Komentarze