Przetarg na podgrzewaną murawę został unieważniony

Nie dojdzie do wymiany murawy i podgrzania płyty na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. Przetarg na inwestycję, która miała w ekspresowym tempie rozpocząć się już w sierpniu został unieważniony.

Chociaż do Urzędu Miasta w wyznaczonym terminie 24 lipca zgłosiła się firma, która chciała się podjąć prac, to przedstawiona przez nią oferta przekroczyła kwotę, jaką magistrat planował wydać na murawę. Urzędnicy zakładali kwotę 5,2 mln zł, natomiast wykonawca oczekiwał prawie 5,5 mln. Magistrat podjął więc decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego.

Nie oznacza to jednak, że pomysł podgrzania murawy na stadionie trafił do kosza. Miasto nadal chce przeprowadzić inwestycję, natomiast będzie poszukiwać środków zewnętrznych z Polskiego Ładu. Na ten cel można uzyskać aż 95% dofinansowania. Przypomnijmy jednak, że poza samym systemem podgrzewania boiska konieczne jest także jego podłączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego. Stadion musi przejść również modernizację techniczną, głównie pod kątem sieci energetycznej. Są to niezbędne warunki, by otrzymać licencję na ewentualną grę w I lidze.

Fot. Karol Skiba/Archiwum

 

Komentarze