Przy cmentarzu powstanie rondo – umowa już podpisana, a prace wkrótce ruszą

Umowa na wykonanie ronda w miejscu obecnego skrzyżowania ulicy 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha została podpisana. Starostwo powiatowe wyłoniło firmę, która zajmie się budową. Będzie to firma Strabag, czyli ten sam wykonawca, który zajmuje się obecnie powiatowym odcinkiem ulicy Jedności Narodowej.

Dziś oficjalnie obie strony podpisały umowę dotyczącą realizacji inwestycji. Rondo ma za zadanie zupełnie odmienić obecną sytuację drogową na wysokości kołobrzeskiego cmentarza. – Jest to miejsce bardzo często odnotowywane w statystykach policyjnych. Dochodziło tam do kolizji drogowych. Ta sytuacja ulegnie poprawie – zapewnia starosta Tomasz Tamborski. Jak dodaje, poprawi się nie tylko bezpieczeństwo, ale także płynność ruchu. – W tym miejscu jest obecnie taki wyłączony pas w kierunku osiedla Europejskiego. Ten pas ponownie włączymy do ruchu i nie będzie tego zwężenia – zaznacza T. Tamborski.

Plac budowy już dziś zostanie przekazany wykonawcy, a prace będą prowadzone do końca października. Wykonawca nie ukrywa, że roboty nie ominą niestety sezonu letniego. Co istotne, droga pozostanie jednak przez cały czas przejezdna, a prace będą prowadzone połówkowo. – Dla nas to bardzo ważna kwestia, by te roboty były prowadzone w taki sposób, aby ten łącznik był drożny i przejezdny – mówi wicestarosta Jacek Kuś. Samo rondo będzie miało nieco bardziej podłużny kształt.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln zł, natomiast kwotę ponad miliona złotych starostwo pozyskało z rządowego dofinansowania.

Komentarze