Przyglądamy się inwestycjom [ZDJĘCIA]

Jedna z nich dobiega końca, inna dopiero się rozpoczyna – mowa o dwóch dużych inwestycjach trwających obecnie w Kołobrzegu.

Prace na ulicy Obrońców Westerplatte dopiero się rozpoczęły. Inwestycja przewiduje m.in. położenie nowej nawierzchni zarówno na jezdni, jak i chodnikach. Trwa pierwszy etap prac na odcinku od strony ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kierowcy powinni pamiętać, że wyjeżdżając z portu tym odcinkiem nie przejadą. Cała inwestycja została podzielona na pięć etapów, a ostatni z nich zostanie zakończony do 25 maja przyszłego roku.

Na ostatniej prostej jest natomiast  budowa w Radzikowie. Chodzi o realizowaną przez starostwo powiatowe ulicę Grzybowską, a dokładnie o brakujący odcinek ścieżki rowerowej w tym miejscu. Roboty obejmują przebudowę starego chodnika na ciąg wydzielony dla pieszych i rowerów, ale też istniejącą infrastrukturę drogową, przebudowę skrzyżowań, budowę zjazdów na posesje, a także nowe oświetlenie w tym szczególnie przy przejściach dla pieszych. W tym miejscu ruch samochodowy prowadzony jest płynnie, ale należy pamiętać, aby zwolnić. Termin realizacji prac upływa w połowie listopada.

Komentarze