Przyjazne ogrody 2024 – weź udział w konkursie

Które z Rodzinnych Ogrodów Działkowych na Pomorzu Zachodnim przeszły największe przemiany i są najbardziej aktywne? Rusza druga edycja konkursu „Przyjazne ogrody”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, w którym do zdobycia jest nawet 40 tys. zł.

 To, co robi środowisko działkowców jest wartością dodaną dla miast, miasteczek. To czysta ekologia. Cieszę się, że i w tym roku wesprzemy realizację kolejnych pomysłowych projektów. A tych nie brakuje, bo działkowcy mierzą się w ogrodach z wieloma wyzwaniami – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Na terenie Pomorza Zachodniego jest ponad 250 rodzinnych ogrodów działkowych. Konkurs skierowany jest do stowarzyszeń ogrodowych prowadzących ROD w regionie.

Oceniane będą inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD w ciągu ostatnich 3 lat. Ocenie podlegać będą m.in. organizowane inicjatywy prospołeczne; wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne,  rozrywkowe, edukacyjne; inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody; a także te wpływające na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej służącej lokalnej społeczności.

Zgłoszenia zostaną ocenione w trzech kategoriach – w zależności od liczby działek ogrodowych mieszczących się w ramach danego ROD:

  • do 130 działek,
  • od 131 do 300  działek,
  • powyżej 300  działek.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe: I miejsce – 40 tys. zł; II miejsce –30 tys. zł; III miejsce – 20 tys. zł. W konkursie, w każdej kategorii, przyznanych zostanie także maksymalnie 7 wyróżnień, każde po 10 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 26 lutego do 22 marca br. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia pocztą (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin, z dopiskiem: Wydział Rolnictwa i Rybactwa, Konkurs „Przyjazne ogrody 2024”) albo złożenie go osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Regulamin konkursu oraz formularze dostępne są na stronie: https://wrir.wzp.pl/

Komentarze