Przyłącz się do projektowania Europejskiej Stolicy Kultury

Teraz jeszcze więcej osób będzie mogło przyłączyć się do projektowania Europejskiej Stolicy Kultury 2029 w Kołobrzegu.  Nabór wniosków trwa nadal, a dodatkowym rozwiązaniem jest możliwość składania ich w formie papierowej.

– Dotąd otrzymaliśmy ponad 120 zgłoszeń! To bardzo dobry wynik– mówi Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych, z ramienia miasta koordynująca projekt starań o tytuł ESK 2029. – Mamy teraz duży zbiór świetnych pomysłów, a niektóre z nich można byłoby realizować nawet w niedalekiej przyszłości. Bardzo się cieszymy i dziękujemy osobom indywidualnym, organizacjom pozarządowym, instytucjom nie tylko z Kołobrzegu, ale z całej Polski, a także zagranicy za zaangażowanie i gorące poparcie, jakiego dowodzi tak liczny udział w naborze.

W najbliższych dniach wszystkie wnioski, które wpłynęły zostaną skrupulatnie przeanalizowane i opisane. Te mające uzasadnienie w programie wydarzeń ESK 2029 i możliwe do zrealizowania, znajdą swoje miejsce w aplikacji, która obecnie powstaje i musi zostać złożona do 15 września w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu naboru i wprowadzeniu udogodnienia dla tych, którzy nie mają dostępu do komputera i internetu lub  z innych powodów chcieliby skorzystać z możliwości wypełnienia wniosku w formie papierowej. Nabór potrwa do 7 czerwca 2023 roku. – Dostajemy wiele próśb, sugestii, pytań o możliwość składania wniosków w takiej właśnie formie, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców – dodaje Ilona Grędas-Wójtowicz. – Wyznaczyliśmy dwa punkty, gdzie można je otrzymać: Miejska Biblioteka Publiczna i Laboratorium Kultury Adebar.

Swoje pomysły można też nadsyłać poprzez wypełnienie formularza przez internet. Na stronie www.k2029.eu znajduje się prosty i przyjazny formularz, którego wypełnienie zajmuje dosłownie kilka minut.  Zasady naboru się nie zmieniły, wnioski nadal można składać w ośmiu obszarach – tożsamości, natury, miasta, wspólnoty, dialogu międzypokoleniowego, ciała, edukacji oraz kultury.

Osoby, które chciałyby złożyć wniosek w formie papierowej, mogą znaleźć stosowne formularze oraz dodatkowe informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Frankowskiego 3 oraz w Laboratorium Kultury Adebar przy ul. Armii Krajowej 12. Wypełnione formularze trzeba przynieść w jedno z tych miejsc, w kopercie z napisem k2029.

 

 

 

 

 

Komentarze