PŻB o planach inwestycyjnych [WIDEO]

Polska Żegluga Bałtycka podpisała kontrakt na nowy prom. Jednostka, która jest obecnie budowana w jednej z włoskich stoczni zostanie wyczarterowana przez kołobrzeskiego armatora, a umowa przewiduje również jej wykup.

Prezes PŻB Andrzej Madejski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił parametry jednostki, na którą umowę już podpisał armator. Ma ona mieć 216 metrów długości, 28 metrów szerokości i 3 kilometry linii ładunkowej. Na pokład zabierze 1000 pasażerów, którzy będą mieli do swoje dyspozycji 230 kabin. Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk zaznaczał dziś, że unowocześnienie floty ma zapewnić PŻB mocniejszą pozycję na rynku. Wraz z posłem Czesławem Hocem kolejny raz zaznaczali, że nie ma planów wyniesienia siedziby spółki z Kołobrzegu. – Nabieramy wiatru w żagle – podkreślał Hoc.

Nowa, czarterowana przez PŻB jednostka powinna powstać najpóźniej do drugiej połowy 2024 roku. Wszystko dzięki przekazaniu 140 mln zł przez Skarb Państwa. Armator ma również w planach zakup kolejnego promu, który powinien powstać do 2026 roku.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO

 

Komentarze