PZPN wszczyna postępowanie w sprawie Kotwicy. Jest komentarz klubu

Polski Związek Piłki Nożnej wszczął postępowanie dotyczące końcówki rozgrywek trzecioligowych w sezonie 2021/2022. Chodzi m.in. o mecz wyjazdowy Olimpii Grudziądz ze Świtem Skolwin. Związek ma sprawdzić, czy Kotwica motywowała finansowo przeciwników Olimpii. Przypomnijmy, że wygrana Świtu umożliwiła Kotwie przeskoczenie zespołu z Grudziądza w tabeli i awans do II ligi.

Do całej sprawy odniósł się prezes Kotwicy, Adam Dzik. Jego oświadczenia publikujemy poniżej.

W związku ze złożonym wnioskiem „Olimpii” Grudziądz i wszczętym przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej postępowaniem wyjaśniającym, w sprawie końca rozgrywek III ligi w sezonie 2021/2022, Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg oświadcza, że nigdy nie podejmował żadnych niedozwolonych działań, które mogłyby wpłynąć na wyniki meczów decydujących o awansie naszej drużyny do II ligi. Ten awans jest dla nas wszystkich ogromnym sukcesem, to historyczna chwila dla Kołobrzegu i całej naszej piłkarskiej społeczności. Nigdy nie dopuścilibyśmy do tego, aby tak duży sukces osiągnięty został w sposób niedozwolony.

Rozumiemy rozgoryczenie działaczy „Olimpii” i klubu, który w ostatnim meczu ubiegłego sezonu przegrał, tracąc w ostatniej chwili szansę na awans. Zdajemy sobie także sprawę, że w takich sytuacjach złość i uczucie przegranej bierze górę – prowadzi do różnych nawet rozpaczliwych działań, niemniej jednak pragniemy z całą stanowczością zaznaczyć, że takie bezpodstawne, krzywdzące oskarżenia bardzo mocno szkodzą wizerunkowi naszego klubu, zawodników, kibiców – bo my wszyscy tutaj jesteśmy jedną drużyną.

Dlatego oświadczamy, że będziemy współpracować z organami dyscyplinarnymi PZPN w celu szybkiego zakończenia postępowania.

Prezes

MKP Kotwica Kołobrzeg

Adam Dzik

Komentarze