Rajd rowerowy dla chorego Adasia

Przejadą rowerami z Wrocławia do Kołobrzegu, by zbierać pieniądze na leczenie chorego dziecka. Mowa o grupie 11 miłośników kolarstwa, która weźmie udział w charytatywnym rajdzie rowerowym grupy „Do Celu”. 10 czerwca wystartują oni z toru kolarskiego we Wrocławiu. Do Kołobrzegu dotrą we wtorek 13 czerwca. Metę zaplanowano na molo, gdzie kolarze planują dotrzeć około godz. 15. Wcześniej około 13 powinni pojawić się w Rymaniu, a ok. 14 w Gościnie. Wśród 11 uczestników rajdu jest  czworo kołobrzeżan:  Magdalena Sulima, Zbigniew Piątkowski, Marcin Szyszka i Przemysław Kuczera.

Rajd Wrocław – Kołobrzeg ma pomóc zebrać pieniądze dla Adasia Malko.  Chłopiec cierpi na niezwykle rzadki Zespół Aicardiego – Goutieresa (AGS).  Jest to opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niepełnosprawność fizyczna i inne  nieokreślone objawy choroby układu nerwowego.  Choroba jest zwyrodnieniowa i postępująca. Jak  u większości chorób genetycznych, leczenie jest objawowe. W innych krajach na świecie są stosowane leki, które mogą zniwelować ryzyko potencjalnego regresu. W Polsce lek ten nie jest refundowany, a jego koszt wynosi około 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Kolarze zachęcają do wpłat na leczenie dziecka, a każdy chętny może przyłączyć się również do wirtualnego rajdu. Wykupując odpowiedni pakiet i przejeżdżając na rowerze 10 km również można wesprzeć Adasia. Każdy uczestnik otrzyma medal z logo grupy, a dochód ze sprzedaży pakietów przeznaczony jest oczywiście na wsparcie dla Adasia. Rajd wirtualny przygotowany został przy współpracy z fundacją Pomagam na medal i serwisem virtualrace.com.pl

Wszystkie informacje na temat rajdu wirtualnego można znaleźć TUTAJ.

Komentarze