Recital najpiękniejszych kompozycji Fryderyka Chopina – RCK zaprasza

Chopinowska reprezentacja Polski

Recital najpiękniejszych kompozycji Fryderyka Chopina w wykonaniu Jakuba Kuszlika – laureata XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie  odbędzie się na deskach RCK-u.

To drugi koncert z minicyklu „Chopinowska Reprezentacja Polski”, w którym tym razem wystąpi laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie,  Jakub Kuszlik.

Urodzony 23 grudnia 1996 r. pianista obecnie kształci się pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso. W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później, wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej, wykonał Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Paderewskiego. Występował także w licznych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA

Komentarze