Refleksologia – czym jest, na czym polega i jakie mogą być efekty?

Długotrwały stres, ból stawów, migrena – to tylko niektóre dolegliwości, jakie może leczyć refleksologia. Czym jest zatem refleksologia, co oznaczają tajemnicze receptory na dłoniach, twarzy i stopach i w jaki sposób ich uciskanie może wpływać na nasze zdrowie?

Organizm ludzki ma ogromny potencjał do samoleczenia, wewnętrzną mądrość, którą można samodzielnie wspierać, dając ciału odpowiedni bodziec.

Już w starożytnych czasach znajdują się dowody – w postaci malowideł, reliefów – na to, że stymulacja stóp i rąk stanowi sposób na powrót do zdrowia. Dziś tę metodę zwiemy refleksoterapią.

Refleksoterapia to zabieg polegający na uciskaniu określonych punktów i obszarów znajdujących się na stopach, twarzy bądź rękach celem pobudzenia potencjału samoleczenia organizmu.

Jest to naturalna, nieinwazyjna, bezpieczna forma, bazująca na uaktywnieniu wrodzonych zdolności organizmu do samoregulacji, równoważenia, regeneracji i samouzdrawiania ciała na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym, energetycznym oraz duchowym. Pod wpływem terapii ciało dąży do zrównoważenia swoich funkcji życiowych i przywrócenia stanu optymalnego funkcjonowania.

Refleksoterapia może być bezpiecznie stosowana wraz z konwencjonalnym leczeniem. Zabieg refleksoterapii przeprowadzony u osób z chorobami czy bólami przewlekłymi przynosi ulgę i w znaczny sposób poprawia komfort codziennego życia. Pomaga także w rekonwalescencji po przebytych chorobach. Jest zabiegiem, z którego może skorzystać każdy – od noworodków po osoby starsze.

Refleksologia jest szczególnie korzystna w przypadku m.in.:

 • długotrwałego stresu,
 • spadku sił życiowych, utraty energii,
 • wszelkiego rodzaju bólów, migren,
 • problemów z układem trawiennym,
 • bólów stawów, kręgosłupa,
 • bezsenności,
 • bolesnych menstruacji, dolegliwości związanych z okresem menopauzy,
 • obniżonej odporności i powtarzających się infekcji,
 • zastojów limfatycznych,
 • regulacji ciśnienia,
 • poprawy jakości życia ludzi ciężko chorych,
 • profilaktyki dla osób dbających o dobrą kondycję psychofizyczną.

 

U osób zdrowych – to doskonały sposób na relaks i profilaktykę.

 

Nazywam się Anna Marciniak i jestem refleksoterapeutką. Od wielu lat interesują mnie różnego rodzaju formy pracy z ciałem, dzięki którym możemy uaktywnić jego potencjał oraz poczuć się lepiej na poziomie fizycznym, ale także pozostać w lepszym kontakcie z emocjami  i umysłem.

Nauka przygotowująca mnie dozawodu była długa i różnorodna. Rozpoczęłam od studiów wychowania fizycznego w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, następnie w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, na Wydziale Fizjoterapii, gdzie otrzymałam tytuł doktora nauk o zdrowiu. Dalszą edukację oparłam o kursy i szkolenia z zakresu fitness, fizjoterapii, a ostatnimi laty szkolenia i kursy refleksologii pod kierunkiem LoneSorensen w International Reflexology School, dr JesusaManzanaresa, DinhThiHuongThao w wietnamskiej szkole Dien Chan BuiQuocChau, Beaty Sekuły w Szkole Multiterapii, szkoleniowców w Polskim Instytucie Refleksologii oraz w szkole Multirefleksologii Anny Prokop.

Zapraszam  do skorzystania z dobrodziejstw zabiegu refleksoterapii!

 Anna Marciniak

tel.: 502053 037

Komentarze