Remont promenady także w sezonie letnim

Dziś w Urzędzie Miasta zorganizowano spotkanie dotyczące organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku nadmorskiej promenady.

W trzecim etapie inwestycji do wykonania został fragment od skrzyżowania ul. gen. Wł. Sikorskiego z ul. A. Fredry do OW Arka i Ekoparku Wschodniego. Prace od strony Kamiennego Szańca już się rozpoczęły, a wykonawca przeprowadził wycinkę drzew. Następnie przyjdzie czas na przebudowę nawierzchni deptaku i ścieżki rowerowej.

Jak wskazywali dziś urzędnicy prace potrwają także w czasie sezonu letniego. Będzie się to wiązało z utrudnieniami dla okolicznych hoteli, których przedstawiciele pojawili się dziś w magistracie. Wykonawca inwestycji zapewnił, że prace będą prowadzone tak, by stworzyć jak najmniejsze niedogodności. Niestety dopiero w sierpniu otrzyma drugą dostawę granitowych płyt, które mają zostać położone na odcinku od wysokości ulicy Wschodniej w kierunku ekoparku. Dziś w urzędzie padły też deklaracje sukcesywnego oddawania do użytku tych fragmentów promenady, które już zostaną ukończone. Jednocześnie spacerujący muszą liczyć się z tym, że poszczególne odcinki będą czasowo niedostępne. Co istotne, MOSiR przygotowuje obecnie zastępcze wejścia na plaże, które mają być dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Urząd potwierdził również, że przy wydmie u zbiegu ul. Wschodniej i Sułkowskiego nie powstanie wysoki mur gabionowy, który był początkowo w planach magistratu.

Komentarze