Rowerami nad jezioro i na smażoną rybkę

Urokliwe akweny, leśne ostępy, historyczne miejsca i niesamowite rowerowe opowieści – to wszystko podczas kolejnego rajdu z cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodniego”. Już w najbliższą sobotę spotykamy się w Łubowie (start godz. 13), żeby przez Borne Sulinowo dojechać do Szczecinka. Na mecie – jak zwykle – zaplanowane są liczne atrakcje. Wręczanie pamiątkowych medali, poczęstunek, muzyka, konkursy, animacje dla dzieci.

Łubowo, Borne Sulinowo, Jelonek, Przyjezierze, Jelenino, Szczecinek – taką trasą zaplanowano październikowy rajd „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie”. Strat w sobotę (7 października), o godzinie 13. Zbiórka – pół godziny wcześniej na stacji kolejowej w Łubowie.

Na miejsce można dotrzeć pociągiem regionalnym wyposażonym w dodatkowe miejsca na rowery. A kto czuje się na siłach – może dojechać na dwóch kółkach do Łubowa i później – z całą grupą – pokonać 35 kilometrów nad jezioro Trzesiecko w Szczecinku.

Wycieczka ma zakończyć się około godz. 15. Tempo jazdy i profil trasy będą więc odpowiednie nawet dla mniej wprawionych rowerzystów. A 35 km można pokonać na każdym typie roweru – szosowym, turystycznym, górskim czy miejskim. Dla uczestników przygotowane zostaną pakiety energetyczne – batoniki i napoje. Przerwa regeneracyjna planowana jest przy wiacie rowerowej w Jelonku. Natomiast na finiszu – jak zwykle – czeka poczęstunek. Tym razem nie będą to przysmaki z grilla, ale smażone ryby. W pięknym miejscu przy plaży.

Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodnie zorganizowane zostanie w pobliżu pomostu widokowo-cumowniczego „Centrum” w Szczecinku (na wysokości ul. Ordona 5). Od godz. 15 do 17 odbywać się tam będą zabawy, animacje dla dzieci, warsztaty (malowanie ekotoreb). W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej będzie okazja zdobyć atrakcyjne rowerowe nagrody. Upominki czekają również na tych, którzy rozwiążą krzyżówki i zagadki dotyczące recyklingu, segregacji odpadów. Podczas rowerowego pikniku będzie można skorzystać również z bezpłatnego warsztatu (sprawdzić stan techniczny roweru), a także skompletować mapy tras rowerowych Pomorza Zachodniego.

Na rajd zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

50 rowerzystów, którzy najszybciej zameldują się na mecie, otrzyma pamiątkowe medale.

Więcej informacji o rajdzie:

https://www.facebook.com/events/336233058893945

Bezpłatne zapisy:

https://dostartu.pl/rajd-rowerowy-ubowo-szczecinek-v9939

lub mailowo: rowery@2event.pl

 

Komentarze