Rozpoczyna się remont promenady [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rusza przebudowa ostatniego odcinka nadmorskiej promenady. Urząd Miasta przekazał dziś plac budowy wykonawcy, który będzie miał na realizację tego zadania 300 dni.

Do remontu pozostał miastu fragment od Kamiennego Szańca do Ekoparku Wschodniego. Stara nawierzchnia zostanie zastąpiona tu granitowymi płytami, ale projekt inwestycji zakłada także dodatkowe elementy, jak dwa zejścia na plażę dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych czy ścieżkę rowerową. Na końcu deptaku pojawią się natomiast fontanny. Zmieni się również miejsce u zbiegu ulicy Sułkowskiego i Fredry, gdzie promenada będzie szersza, a na miejscu stanie podest z ławkami w kształcie fal. Pojawi się też taras widokowy, który nieco osłoni deptak od wydmy.

Prace będą prowadzone także w czasie sezonu letniego. Nie zabraknie więc utrudnień, o których miasto będzie informowało na bieżąco. Wykonawca ma natomiast udostępniać ukończone już fragmenty. Całość kosztuje prawie 17 milionów złotych, a ponad 11 milionów miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO

 

Komentarze