Rozpoznajesz oszusta? Ukradł 1500 zł [WIDEO]

Policjanci z Kołobrzegu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy przez uprzednie wprowadzenie w błąd na portalu aukcyjnym oraz pozyskanie w ten sposób dostępu do cudzej karty płatniczej. 
Przestępcy nieustannie zmieniają swoje techniki działania i korzystają z możliwości jakie daje im technologia. W sierpniu do kołobrzeskiej komendy dotarło zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych. Oszust za pośrednictwem internetu doprowadził mieszkankę Kołobrzegu do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi uprzednio wprowadzając ją w błąd, co do chęci zakupu wystawionego przez nią przedmiotu na portalu aukcyjnym. Mężczyzna podstępnie uzyskał dane i dostęp do karty płatniczej kobiety, co wykorzystał wypłacając pieniądze z jej konta w bankomacie zlokalizowanym w Gdyni.
Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę, którego nagrały kamery monitoringu na miejscu zdarzenia, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Komentarze