Rusza letnia scena Adebaru 

Laboratorium Kultury Adebar zaprasza na otwarcie Letniej Sceny i koncerty plenerowe. W lipcu zaplanowano cztery wydarzenia muzyczne. 
Jako pierwszy w cyklu koncertów przed Adebarem wystąpi uczestnik warsztatów Karimski Music School, Mateusz Matuszewski. Jest gitarzystą, który lubi akustyczne brzmienia, chociaż ostatnio ciągnie go gitary elektrycznej. Fan Bluesa, R&B, Country, Folk’u, który mocno inspiruje się Johnem Mayerem. Organizatorzy zapraszają na koncert 6 lipca o godzinie 20.00.
Następny gość to Callum Spencer, muzyk z Wielkiej Brytanii, który wystąpi o godzinie 20. w niedzielę 9 lipca. Urodzony i wychowany w North Yorkshire, Spencer zdobył już uznanie na rodzimej scenie muzycznej i trafił na kilka istotnych playlist na Spotify. Zaliczył też kilka ważnych festiwali, między innymi The Brave Festival w Amsterdamie.
W czwartek 13 lipca ponownie będziemy mogli posłuchać Mateusza Matuszewskiego z looperem. Dzięki urządzeniu zapętlającemu dźwięki, solista może zagrać akompaniament, który pozwala zastąpić cały zespół przez jedną osobę.
Kolejny muzyczny gość pojawi się na Letniej Scenie Adebaru dzień później, 14 lipca również o godzinie 20. Będzie to islandzki muzyk Teitur Magnusson. Teitur ma na swoim koncie trzy albumy. To artysta znany fanom skandynawskiej muzyki, rozpoczynał karierę od muzyki reggae, od kilku lat skupia się na solowej karierze i gra muzykę pop z mocnym ludowym akcentem.
W sierpniu na Letniej Scenie Adebaru zaprezentują się kolejno: Shota Adamashvili (Gruzja – 16.08); South for Winter (Nowa Zelandia – 23.08) i JazzonanS (Polska – 25.08).
W przypadku deszczowej lub wietrznej pogody, koncerty odbędą się we wnętrzu Laboratorium Kultury, czyli w piwnicach kołobrzeskiego Ratusza. Naturalnie wstęp wolny.

Komentarze