Rusza RCK Dobre Tony – już dziś pierwszy koncert

Rusza RCK Dobre Tony

Już w ten piątek (16 lipca) rusza II edycja cyklu RCK Dobre Tony, którą rozpocznie koncert Kasi Lins. Znów będzie można wspólnie cieszyć się latem, urokiem koncertów w plenerze i odkrywaniem najciekawszych zjawisk z kręgu muzyki alternatywnej.

Letnia atmosfera, bliskość morza, odpoczynek i spotkania na świeżym powietrzu przy dobrych tonach. To wszystko składa się na cykl koncertów organizowanych na scenie plenerowej RCK. Raz w tygodniu przestrzeń miejska przy ul. Solnej 1 wypełni się muzyką czerpiącą z różnych gatunków – intrygującą i oryginalną, skłaniającą do refleksji, zabawy lub zwyczajnie pozwalającą odetchnąć. Nic więcej nie potrzeba. Naturalnie poza odrobiną słońca. Przed koncertami – od godz. 18.00 – o dobry nastrój i muzyczne inspiracje zadba specjalnie przygotowany DJ set w wykonaniu MadMata.

 

w ramce – Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy. Jej ostatni album „Moja wina” to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. „Moja wina” w sposób rytualny, wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. „Moja wina” to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści. 

 

LISTA KONCERTÓW:

  • 16 lipca – Kasia Lins
  • 23 lipca – Oxford Drama i Bluszcz
  • 6 sierpnia – Ala | Zastary i DJ Antisocial
  • 13 sierpnia – Immortal Onion
  • 20 sierpnia – Coals

 

Cena:

wstęp wolny

 

Miejsce:

scena plenerowa RCK,
ul. Solna 1, Kołobrzeg

 

Komentarze