Ruszyła baza rodzin Szlachetnej Paczki

Na szlachetnapaczka.pl otwarta została już Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. Każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć.

Pomoc dopasowaną do potrzeb jednej rodziny można przygotować wspólnie ze współpracownikami, znajomymi lub własną rodziną. – W zespole łatwiej skompletować paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej. To przedświąteczna tradycja wielu Polaków – tłumaczą pomysłodawcy.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień, która jest niezawiniona. Często pojawia się w rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, a nawet trudnodostępnego i słabo skomunikowanego miejsca zamieszkania, utrudniającego podjęcie pracy.

W naszym powiecie do pomocy zgłoszono 6 rodzin. Pomóc możemy na przykład pani Annie, która całe życie poświęcała się, tworząc ciepły i rodzinny dom, wychowując sześcioro dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych – Tomasza i Jana. Jej życie to praca w domu i ogrodzie, opieka nad dziećmi. Niestety, dwa lata temu wszystko się zmieniło diametralnie –pani Anna przeszła dwa udary i zmarł jej mąż, który był dla niej ogromnym wsparciem.

Swoją pomoc możemy ofiarować również panu Sławomirowi. To 54-letni kawaler, który od 12 lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą – stwardnieniem rozsianym. Zanim w jego życiu pojawiła się choroba, miał dobrze prosperującą firmę budowlaną oraz plany na przyszłość – chciał założyć rodzinę. Wraz z pojawieniem się choroby, która z dnia na dzień sprawiła, że nie mógł wstać z łóżka, wszystkie plany się rozleciały.

Wejdź zatem na stronę: szlachetnapaczka.pl, wybierz rodzinę i skompletuj z bliskimi paczkę, aby te święta były dla kogoś wyjątkowe.

Komentarze