Ruszyły szczepienia przeciwko grypie

Od 1 września w placówkach medycznych m.in. w POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie. Sprawdziliśmy, które placówki zaszczepią nas przeciwko grypie.  

 

Od września szczepienia przeciw grypie w aptekach i POZ będą finansowane przez NFZ. Bezpłatne refundowane szczepionki z receptą otrzymają seniorzy w wieku 75+ oraz kobiety w ciąży. Refundacja w wysokości 50 proc. za preparat należy się m.in. osobom z obniżoną odpornością oraz pacjentom powyżej 60 roku życia. Pozostałe osoby za szczepionkę będą musiały zapłacić, ale już  usługa zaszczepienia będzie bezpłatna. Koszty usługi bowiem pokryje państwo. Szczepienie przeciw grypie można przyjąć w placówkach medycznych i aptekach, które zgłoszą chęć udziału w akcji do 30 września. W Kołobrzegu za darmo ze szczepień przeciwko grypie skorzystają mieszkańcy miasta, w wieku 65 lat, rocznik 1957, posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca oraz seniorzy po 75 roku życia (nie muszą mieć KKM). Osoby te, do placówki muszą przyjść z własna szczepionką. Receptę na szczepionkę uzyskamy od lekarza rodzinnego. Szczepienia wymagają wcześniejszej rejestracji pod nr tel.: 663 891 555, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00
Punkt szczepień znajduje się na trzecim  piętrze w Inter Medical ul. Łopuskiego 52 w Kołobrzegu. Działa w dniach: środa i czwartek w godz. 11.00 -13.00.

 

Przeciwko grypie można również zaszczepić się w Aptece Lawendowej, przy ul.  Koszalińskiej, 16a/1 w Rymaniu. Zgłoszenia osób zainteresowanych przyjmowane są pod nr tel. :  94 358 31 01.

Komentarze