Anna Mieczkowska podsumowała swoją kadencję

Rządząca miastem od pięciu lat prezydent Anna Mieczkowska podsumowała swoją kadencję. Jako największy sukces uznała Kołobrzeską Kartę Mieszkańca.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezydent miasta Anna Mieczkowska, wraz z radnymi klubów Kołobrzescy Razem i Nowy Kołobrzeg podsumowali mijającą kadencję.  – Zrealizowałam 51 punktów z 62 które zapisane zostały w moim programie wyborczym. Dodatkowo zrealizowanych zostało 68 zadań, które zostały zaproponowane przez mieszkańców w trakcie tej kadencji. Dotrzymuję danego słowa i rzetelnie wraz z radnymi realizujemy obietnice wyborcze – podkreślała Anna Mieczkowska. Jako swój największy sukces wymieniła stworzenie programu Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Obecnie posiada ją 24 321 mieszkańców, a partnerzy prywatni to lista 123 firm i przedsiębiorców oferujących zniżki na swoje produkty i usługi.

Kolejnym podkreślanym sukcesem jest fakt, iż Kołobrzeg obok trzech innych polskich miast znalazł się w gronie finalistów konkursu na Europejską Stolice Kultury 2029. To prestiżowe wyróżnienie, a cały czas trwa walka o finałowe zwycięstwo. Obecna kadencja to także nacisk na programy zdrowotne i profilaktykę. W latach 2019-2023 na programy polityki zdrowotnej wydano łącznie ponad dwa miliony złotych. O tym, co dalej w tym temacie pisze na stronie 10 Wiesław Parus. Wśród wyróżników tej kadencji zarówno prezydent jak i radni podkreślali fakt szerokich konsultacji spotkań z mieszkańcami. Tych najważniejszych odbyło się blisko 200. Także w tej kadencji powstało Kołobrzeskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, które prowadzi szereg działań wspierających kołobrzeskich przedsiębiorców. To miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach i tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki na drodze własnego biznesu. Co z inwestycjami? Wydatki majątkowe w latach 2019-2023 to 230 mln zł, dzięki którym zrealizowano m. in. 29 ulic i inwestycji drogowych ,      6 parkingów miejskich i osiedlowych oraz miejsc parkingowych – łącznie 880 nowych miejsc postojowych, 19 miejsc rekreacji w tym place zabaw, dwa skateparki, pumptrack, siłownia zewnętrzna, boisko.

Jak usłyszeliśmy podczas podsumowania, na wyróżnienie zasługuje także utworzenie Laboratorium Kultury Adebar. – To nie tylko zrealizowana inwestycja. To przede wszystkim powołanie do życia miejsca tętniącego życiem i spełniającego oczekiwania kołobrzeskiej młodzieży – wskazują urzędnicy.

 

Fot. Polanin

 

 

Komentarze