Samochody, mieszkania i odprawy – Anna Bańkowska o milionowych wydatkach w PŻB

Anna Bańkowska, przewodnicząca kołobrzeskiej Platformy Obywatelskiej spotkała się dziś z mediami, by odnieść się kolejny raz do sytuacji w Polskiej Żegludze Bałtyckiej.

Skomentowała ostatnie wystąpienie posła Czesława Hoca, który dementował informacje o 15-miesięcznych odprawach dla kadry kierowniczej PŻB. Jak wskazywała, osobom tym wydłużono okres wypowiedzenia do 6 miesięcy. Dodatkowo aneksy wprowadziły rekompensatę w wysokości 6-miesięcznych wynagrodzeń, a we wrześniu podpisywane były jeszcze dokumenty dotyczące zakazu konkurencji. – Ta umowa zakładała, że przez sześć miesięcy firma musi zapłacić po 50 procent ostatniego wynagrodzenia, czyli możemy do tego dodać trzy pełne miesiące. Sześć plus sześć plus trzy, no nijak inaczej nie wychodzi niż 15 miesięcznych wynagrodzeń – wyliczała Anna Bańkowska, która podkreślała, że w przypadku zwolnienia 9 osób firma musiałaby wypłacić 2 miliony 171 tysięcy złotych.

A. Bańkowska mówiła również o dwóch mieszkaniach, które firma wynajmowała dla dwóch członków zarządu na łączną kwotę 87 tysięcy złotych, pomimo że obaj nie mieli takich zapisów w warunkach umowy. Wyliczyła również, że za wynajem samochodów dla dyrektorów i prezesów PŻB musi zapłacić milion złotych rocznie.

WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO

 

 

Komentarze