Sanatoria wznowią działalność, większy ruch także w hotelach

Już od jutra pacjenci będą mogli ponownie skorzystać z lecznictwa uzdrowiskowego.

Kołobrzeskie sanatoria są gotowe do przyjęcia kuracjuszy, chociaż nie we wszystkich obiektach goście pojawią się już 11 marca. Część sanatoriów wypełni się pacjentami dopiero po weekendzie, a niektóre przyjęcia planują na koniec miesiąca. Wszystkim obiektom towarzyszy natomiast duże zainteresowanie. Pacjenci już utrzymują skierowania na turnusy, a obiekty otrzymują zapytania o pierwsze możliwe terminy przyjęcia.

Co ważne, warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Dzięki temu obiektów sanatoryjnych nie dotyczy ograniczenie w przyjęciu gości do połowy posiadanych miejsc. Trwają również szczepienia pracowników sanatoriów. Nie wszyscy zdążyli przyjąć już obu dawek szczepionki.

Weekendowego wzrostu liczby gości należy spodziewać się również w hotelach. Ma to związek z lockdownem wprowadzonym w województwie Pomorskim. Tam obiekty hotelowe zostaną zamknięte 13 marca. Z pewnością część turystów skorzysta z oferty miejscowości na Pomorzu Zachodnim.

Fot. Karol Skiba/ Archiwum

Komentarze