SEA OF ART, czyli festiwal artystów ulicy – część druga już od piątku

W piątek, 21 lipca rusza druga część IV edycji festiwalu artystów ulicy „Sea of art.”.

Informacja o cenie

wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

HARMONOGRAM:

21.07.2023 (piątek)
godz. 20.00 – parada “In Blue” TEATR AKT
Trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny

Bogactwo życia podwodnego, niezwykłe formy stworzeń morskich, niepowtarzalne barwy i ruch wody zainspirowały teatr do stworzenia fantazyjnych postaci; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Pojawią się nimfy, syreny, elfy, koniki morskie, meduzy i inne stworzenia wodne. W paradzie teatr wykorzystuje kostiumy autorstwa Joanny Mikoszewskiej pochodzące ze spektaklu pod tym samym tytułem.

22.07.2023 (sobota)
godz. 12.00 – spektakl “Koło Fortuny” TEATR WARIATE
Miejsce: plac przy Latarni Morskiej

To artystyczny program, będący świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych. Bawić się mogą całe rodziny! Koło Fortuny nie jest zwyczajną loterią, to zwariowane teatralne etiudy z udziałem widzów. Przy odrobinie szczęścia można wylosować prezent, ale też np. trafić do szalonego salonu fryzjerskiego.  Można spróbować upiec kurczaka, czy też wyczarować cytrynę. Można też wylosować… bombę i otrzymać tytuł bombowej dziewczyny lub chłopaka! Program urozmaicają atrakcyjne piosenki, angażujące wszystkich widzów, a także liczne zabawy interaktywne.

22.07.2023 (sobota)
godz. 17.00 – spektakl “Lokomotywą” TEATR 3.5
Miejsce: scena plenerowa RCK

“Lokomotywą”, to przeznaczony dla widza w każdym wieku, wesoły spektakl uliczny w swym fundamencie oparty o znany tekst J. Tuwima. Ten jednak poddany został współczesnej reinterpretacji i swoistej parafrazie uwspółcześniającej kontekst i znaczenia wiersza. Aktorzy ściśle współpracując z widownią budują z nią wspólnie interaktywne przedstawienie, nawiązujące zawsze do współczesnej codzienności, elementów humorystycznych i społecznych. W konstrukcji spektaklu “Lokomotywą” ważna była idea “zero waste” i “upcyklingu”, zatem wszystkie elementy scenografii, kostiumy i rekwizyty tworzone były zgodnie z nią. Forma spektaklu miesza gatunki, ocierając się o teatr lalkowy, klownadę, kabaret i animacyjną pracę z widzem. Nosi też w sobie cechy edukacyjne i integrujące.

22.07.2023 (sobota)
godz. 22.00 – spektakl “Fantomy” TEATR AKT
Miejsce: Skwer Pionierów

Spektakl plenerowy inspirowany powieścią “Solaris” Stanisława Lema. Teatr Akt tworzy własną wariację teatralną opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i lekkością. Fabuła powieści Lema prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

23.07.2023 (niedziela)
godz. 12.00 – spektakl “Sokrates w piaskownicy” TEATR MAŁE MI
Miejsce: plac przy Latarni Morskiej

Sokrates w piaskownicy to radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań, odpowiadania na nie, budzą ciekawość świata i siebie. Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej, którego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziećmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.

23.07.2023 (niedziela)
godz. 17.00 – program “Piosenki morskie” BOSMAN PUDEŁKO
Miejsce: scena plenerowa RCK

Bosman Pudełko to kolejna forma aktywności estradowej Krzysztofa Grabowskiego, który od ponad piętnastu lat zajmuje się działalnością  rozrywkową dla dzieci w formacji BRACIA BIM BAM BOM, z którą miał przyjemność w ubiegłych latach występować dla PŻB, UNITY LINE, MILKA, NIVEA ,BOSMAN itp. Rozrywkowo-marynistyczny interaktywny koncert muzyki morskiej dla dzieci małych i dużych.

23.07.2023 (niedziela)
godz. 22.00 – spektakl “Imaginarium” TEATR 3.5
Miejsce: Skwer Pionierów

Inspiracją do powstania przedstawienia, był życiorys Ferdinanda Schulza, niemieckiego, domorosłego wynalazcy i konstruktora z początku XX wieku. Praca nad obrazem marzyciela, spełniającego odwieczny sen o lataniu, była tylko pretekstem do podjęcia problemu zderzenia pasji twórcy z codziennym życiem i pragnieniami najbliższych. Rolą marzeń i konsekwencjami ich realizacji. Opowiadamy historię indywidualisty, naiwnego marzyciela, który ponad wszystko pragnie wznieść się w powietrze, dołączyć do ptaków na niebie i dzielić z nimi przestrzeń. Człowieka, który nie chciał być tylko świadkiem nowej ery w dziejach ludzkości. Chciał być jej częścią. Spektakl otwiera pytanie o sens marzeń i konsekwencje ich spełniania. “Imaginarium” wprowadza widza w świat, metafory, niemego filmu i minimalistycznej subtelnej plastyki. Gra aktorska połączona z bogactwem obrazów tworzą klimat pobudzający wyobraźnię i wrażliwość widza w każdym wieku.

WSTĘP BEPŁATNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALU

Komentarze