Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku jeszcze w najbliższy weekend!

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami. Udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego. – Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy – zachęcają organizatorzy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

15- 17 LIPCA

 

15.07.2022 (piątek)

godz. 17.00 – spektakl „Hultaje” TEATR PORYWACZE CIAŁ

Miejsce: plac przy molo

Bohaterami są pracownicy różnych banków, którzy podczas przerwy jednoczą siły i zamiast jarać szlugi i gadać o stopach procentowych, spotykają się w umówionym miejscu, żeby razem poszaleć na hulajnogach. Wystarczy marynarki zamienić na dżinsowe katany z naszytą na plecach nazwą gangu, ulizane włosy schować pod kaskiem i jazda! Reszta jest już czystym szaleństwem: wykonywane w rytmie tłustych bitów najbardziej zwariowane i nigdy wcześniej nie prezentowane triki człowieka bankowca na hulajnodze, czyli bunt, pot & ryzyko. Zero kontroli. Ale na czas, bo przerwa się w końcu skończy i trzeba będzie wracać do udzielania kredytów i takich tam, więc każda sekunda się liczy…

Scenariusz i reżyseria – Kasia Pawłowska i Maciej Adamczyk

godz. 22.00 – spektakl „Dywidenda” TEATR FUZJA

Miejsce: Skwer Pionierów

Dywidenda jest teatralną odpowiedzią na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Tylko jakie są reguły? Kto je ustala? Dlaczego z dnia na dzień, kolejne kraje Europy okazują się bankrutami, choć chwilę wcześniej były u szczytu prosperity? Wzrastające napięcia społeczne, niepewność i strach przeradzają się w manifestacje i rozruchy na ogromną skalę. W tym samym czasie wielka gra trwa w najlepsze.

Akcja Dywidendy toczy się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość – to świat w którym bohaterom-graczom przyjdzie toczyć walkę o zwycięstwo.

Scenariusz i reżyseria  – Anna i Tomasz Rozmianiec

Kostiumy, scenografia – zespół

Muzyka – SOSEN

Oprawa graficzna, animacje – Krzysztof Marciniak, Krzysztof Ignasiak

Obsada – Filip Kwiatkowski, Piotr Bigus, Mateusz Kostecki, Piotr Wojtyniak, Rafał Orłowicz, Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Ewa Prądzyńska, Alicja Zygadlewicz

 

16..07.2022 (sobota)

godz. 12.00 – spektakl „Odkrywcy” TEATR FUZJA

Miejsce: plac przy molo

Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

 

godz. 22.00 – NOC KOLORÓW

Miejsce: Park Żeromskiego – Pomnik Zaślubin z Morzem

Noc kolorów to spektakl dźwięku i ognia, na który złożą się iluminacje świetlne w parku, występ DJ-ski, pokazy gimnastyczne na chustach i obręczach oraz Fireshow.

 

17.07.2022 (niedziela)

godz. 12.00 – spektakl „Kostka” TEATR GILI GILI

Miejsce: plac przy molo

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką! W tej grze jest tylko jedna zasada – wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom, lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Przyjdzie również czas na karmienie cukierkami wujka Maurycego, oraz taniec ślimaka.  Wesoła gra przeplatana autorskimi piosenkami zapewni doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym!

 

godz. 22.00 – spektakl „Ja Gore” TEATR AKT

Miejsce:  Skwer Pionierów

Żywioł ognia, praprzyczyna wszystkiego, jest główną inspiracją widowiska. Symbol życia i śmierci, miłości i płodności, przemiany, pasji, walki i oczyszczenia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sam staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworząc niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.

Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią „Pan tu, Panie Pogorzelski robisz swoje – a ja gorę!”

Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.

Reżyseria, scenografia – zespół

Współpraca plastyczna – Aleksandra Olszewska

Kuratorka projektu – Agnieszka Musiałowicz

Światła – Adam Sztorc

Obsada – Karolina Banaszek, Katarzyna Stefanowicz, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Maciej Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Bartłomiej Kuźma.

 

 

Komentarze