Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego już w najbliższy weekend

Sea of Art, czyli Festiwal Artystów Ulicy po raz piąty zawita do naszego miasta. Wydarzenia zaplanowane są od najbliższego piątku do niedzieli. Druga część festiwalu powróci pod koniec lipca. 

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami. Udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego. – Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy – zachęcają organizatorzy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

12.07.2023

godz. 19.00 – Parada Teatr Klinika Lalek trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny, Sanatorium Bałtyk
Parada Teatru Klinika Lalek z udziałem dużych lal i masek z monumentalną jeżdżącą instalacją ze spektaklu ” Poemat o Słońcu i Księżycu”.
scenariusz/ reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
scenografia, lalki: Patrycja Skała “Papryka”, Romuald Fryst, Grzegorz Siwy Pawłowski

godz. 22:00 -Skwer Pionierów – “Cyrk Tarabumba”, Teatr Klinika Lalek, (60-70 minut)
“Cyrk Tarabumba” to lalkowe widowisko w którym w rolach zwierząt występują lalki – marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach, a w rolach artystów cyrkowych aktorzy. Wielkie Gwiazdy naszego Cyrku… Przystojna Żyrafa Tara, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka zaśpiewa o miłości do Natury, potężny Lew Leonarrrdo, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera nauczy nas Odwagi, a Słoń Bumba, wirtuoz gry na trombonie pokaże nam, że wszystko w życiu jest możliwe. Słoń Bumba potrafi latać! “Cyrk Tarabumba”, Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na Świecie! Radosne, kolorowe widowisko. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie. Jest to widowisko rodzinne. Spektakl adresowany jest do widzów od 3 roku życia.

  •  Scenariusz / reżyseria – Wiktor Wiktorczyk
  • Scenografia – Wiesław Drzewiecki
  • Marionety / lale – Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
  • Muzyka – Antoni Ziut Gralak, Konrad Rogiński
Reklama

13.07.2023
godz. 12.00, Plac przy Latarni – spektakl “Lekcja Pantomimy” Teatr HoM
Mini spektakl, z przymrużeniem oka wprowadzający widzów w świat tej szlachetnej formy teatralnej. Dwójka aktorów: klasyczny, operujący słowem i mim, pokazują jak taką samą treść opowiedzieć różnymi technikami.

  • Scenariusz i reżyseria: Jakub Kabus
  • Obsada: Jakub Kabus, Marta Zielonka

godz. 22.00 Skwer Pionierów – spektakl “Kwiat Paproci” Teatr Latarnia
“Historia ta wydarzyła się może wczoraj, a może sto lat temu…”
Widowisko powstało na podstawie pięknej baśni Ignacego Kraszewskiego “Kwiat paproci”, opartej na polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Główny bohater – Jacuś w drodze po tytułowy kwiat, w drodze ku dorosłości, mierząc się z leśnymi strachami oraz własnymi słabościami stanie przed kluczowym pytaniem – gdzie jest prawdziwe szczęście? W mrocznym, leśnym świecie można się zagubić, przestraszyć, ale i spotkać z sobą samym. Podczas takiej wędrówki można odnaleźć prawdę o wartościach i relacjach. W dzisiejszym pędzie nie chcemy przyglądać się własnym mrokom… A może warto?

  • Reżyseria: Mateusz Tymura
  • Muzyka: Zbigniew Rusiłowicz
  • Scenografia: Sylwia Maciejewska
  • Występują: Paula Czarnecka, Paulina Karczewska, Błażej Piotrowski, Zbigniew Rusiłowicz, Mateusz Tymura
  • Wsparcie techniczne: Michał Chrzanowski, Błażej Twarowski
  • Czas trwania: 70 minut

 14.07.2023

godz. 12.00, Plac przy Latarni – ” Projekt Marzenie”, Teatr Planeta M (60 min)
Marzenie to projekt od dzieci i dla dzieci. Zainspirowani dziecięcymi marzeniami, postanowiliśmy stworzyć pokaz o naturze marzeń. Pokaz zbudowany jest na elementach klaunady i iluzji. Teatr Planeta M założony został przez Magdalenę Płanetę -aktorkę i reżyserkę w 2007r. w Poznaniu. Obecnie działa na pomorzu, realizując projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne. Teatr Planeta M prowadzi także działalność skierowaną dla dzieci – Pan Baj Wodzirej Podwórkowy, w ramach której realizowany jest “Projekt Marzenie”.

  • występuje: Iwo Bochat,
  • reżyseria: Magdalena Płaneta

godz. 22.00, Skwer Pionierów – spektakl “Klasa” Teatr Snów (60 minut)
Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów i przeżyć ponownie, lub tylko powspominać, tamten czas. Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje ze swojej pamięci koleżanki i kolegów oraz wydarzenia, które były dla niego najważniejsze. Wywołuje też magiczne sceny, które ubarwią jego wspomnienia, które zainteresują kolegów z klasy. Spektakl inspirowany jest opowiadaniami Bruno Schulza.

  • Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski
  •  Kostiumy: Monika Roguszczak, Pinky Shandu
  • Muzyka: collage

Komentarze