Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku
Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami. Udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego. – Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy – zachęcają organizatorzy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.
8 – 10 LIPCA
8.07.2022 (piątek)
godz. 20.00 – Parada Steampunku TEATR GRY i LUDZIE
Trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny
Parada Steampunku to podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Machiny rodem z powieści Juliusza Verne’a i ich operatorzy. Epoka pary jawi się tu jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami, jakie dają wynalazki techniczne. Pojazdom towarzyszą szczudlarze i postaci na ziemi w fantazyjnych steampunkowych kostiumach. Wśród kreowanych postaci widzowie rozpoznają: podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistę i fotografa… Aktorzy wchodzą w cykliczne interakcje z publicznością, a całość uzupełnia muzyka odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, a także dźwięki klaksonów, dymy i kolorowe oświetlenie.
9.07.2022 (sobota)
godz. 12.00 – spektakl „Koty 3” TEATR GRY I LUDZIE
Miejsce: plac przy molo
Wesoły i bardzo kolorowy, interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im zabawne i „wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy, co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie oraz czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi… „kocia muzyka”.
godz. 21.00 – „Faktura czasu” LESZEK MĄDZIK
Miejsce: Skwer Pionierów
Wzrok biegnie po wydarzeniach, twarzach, fakturach i tym wszystkim, co ujawnia światło. Dramaturgia dostrzeżonego obrazu niesie w sobie coś, co każe się zatrzymać, utrwalić. Spotykamy się z tajemnicą, do której pragniemy zajrzeć, dotknąć, zbliżyć się do niej, a może i poznać. Nosimy w sobie takie potrzeby poznania tego, co w nas i wokół nas. Czas potęguje to wezwanie i każe odważnie zanurzyć się w ten mrok będący częścią naszego niepokoju. Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia. Leszek Mądzik
godz. 22.00 – spektakl „Can’t escape” TEATR 3.5
Miejsce: Skwer Pionierów
Po wypiciu ostatniej szklanki czystej, nieskażonej wody. W gorączkowym poszukiwaniu kilku kropel paliwa do naszych nienasyconych baków. Z namiastką żywej przyrody zamkniętą w szklanym sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy! Tylko gdzie?
„Can’t escape” to obraz świata ucieczki do nikąd. Tuż po katastrofie ludzkiego snu o potędze i dostatku. W naszym widowisku zadajemy pytanie o to, kim będziemy dla siebie wzajemnie, kiedy to, za czym dziś gonimy straci wymierną wartość. Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Osadzonym w post-apokaliptycznej estetyce widowiskiem, poruszającym temat kryzysu klimatycznego od strony pytań o nasze relacje wzajemne, zabieramy was w podróż. Być może w zupełnie niedaleką przyszłość. Tuż po tym kiedy katastrofa będzie już faktem historycznym, a cywilizacja jaką znamy zostanie wspomnieniem w postaci znalezisk zdobytych na śmietniku świata.
Scenariusz i reżyseria – Marek Kurkiewicz
Muzyka i oprawa muzyczna – Ortalion
Kostiumy – Domela Grenda i Barbara Zawacka
Scenografia i światła – Marek Kurkiewicz
Obsada – Barbara Zawacka, Marzena Lamch-Łoniewska, Domela Grenda, Jagodza Białogrodzka, Justyna Gregorkiewicz, Marek Kurkiewicz, Adam Łoniewski, Patryk Frankiewicz
10.07.2022 (niedziela)
godz. 12.00 – zabawa z KLAUNAMI KULKI
Miejsce: plac przy molo
Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, którzy poprzez interaktywną zabawę, klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.
godz. 21.00 – spektakl „Osobliwe zdarzenie” TEATR LALKI „TĘCZA”
Miejsce: scena plenerowa RCK
Osobliwe zdarzenie to komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Jak każda klasyczna komedia, także i ta nieuchronnie zmierza do…
Spektakl, na kanwie sztuki Carlo Goldoniego „Un curioso accidente”, został zrealizowany w Teatrze Tęcza w konwencji commedii dell’arte.
Reżyseria, scenografia, opr. muzyczne – Matteo Spiazzi
Tłumaczenie – Magdalena Mrozińska
Projekty i wykonanie masek – Roberto Maria Macchi
Asystent reżysera – Massimiliano di Corato
Polski asystent reżysera – Michał Tramer
Przygotowanie wokalne – Jolanta Otwinowska
Obsada – Anna Rau, Ilona Zaremba, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz
Światło i dźwięk – Krzysztof Fir
godz. 22.00 – spotkanie z aktorami TEATRU LALKI „TĘCZA”
Miejsce: scena plenerowa RCK
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu
Promocji Kultury.
„Czyste, Zielone Miasta” – zasadź wspólnie z mieszkańcami dęby
Już w sobotę 9 lipca akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Kołobrzegu.
Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Czyste, Zielone Miasta”, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.
W ramach wydarzenia odbędzie się wspólne sprzątanie z nagrodami, przy Pomniku Sanitariuszki wspólne sadzenie dębów przekazane przez Lasy Państwowe. Odbędą się kreatywne warsztaty ekologiczne – las w słoiku, będą gry i zabawy ekologiczne, a Nadleśnictwo Gościno rozda 100 sadzonek drzew.
9 lipca przy ulicy Sikorskiego na wysokości Pomnika Sanitariuszki. Start o godzinie 11:00!
Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. – Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich – dodają organizatorzy.
KOŁOBRZESKI AMFITEATR
KABARET HRABI
8 lipca, godz. 20.00
Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi
i występujący z nimi Czesław Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.
Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenie sobie z przeciwnościami losu. W tym roku mija dokładnie 20 lat od początku ich działalności! W czasie ich wizyty możemy spodziewać się kabaretowego występu na najwyższym poziomie – kobieca energia Joanny Kołaczkowskiej świetnie rezonuje z męskim podejściem reszty zespołu, czyniąc spotkanie niezwykłym przeżyciem, po którym dobry humor pozostaje z nami na długo. Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia. Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec.
WAKACYJNE MAGIC SHOW CZYLI LATO Z GWIAZDAMI ILUZJI
9 lipca, godz. 20.00
Po premierze obydwu części filmu Iluzja i programach typu “Mam Talent” występy iluzjonistów stały się jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie form rozrywki. Odwiedzają nasz kraj największe Gwiazdy Światowej Iluzji, a bilety na te spektakle rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. W związku z tym w 2015 roku powstał niesamowity projekt zatytułowany: Champions of Illusion. Jest to międzynarodowa grupa iluzjonistów zrzeszająca kilkudziesięciu artystów z całego świata, prezentująca interaktywne show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora są dosłownie na wyciągnięcie ręki, a wspaniała muzyka i niesamowite oświetlenie dodają “magiczności” całemu przedsięwzięciu. Jej występy miała już okazję podziwiać publiczność zarówno z wielu polskich miast, jak i europejskich stolic. We wrześniu 2019 r nasze Gwiazdy zachwyciły swoimi występami także amerykańską widownię w Chicago, Hoffman Estates, St. Louis i Phoenix. Artyści ci prezentują przeróżne formy iluzji od popularnych zwłaszcza wśród dzieci sztuczek karcianych, przez pokazy z gołębiami i sztuczki mentalne, po wielkie iluzje z dużymi rekwizytami, lewitacją i niesamowitymi ucieczkami z zamkniętych skrzyń czy klatek. Każdy iluzjonista jest inny i czym innym zachwyca publiczność. Spektakl ten jest skierowany do całej rodziny i bez względu na wiek, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na scenie oprócz artystów zawsze czynnie uczestniczy publiczność. Bawią się wszyscy od lat 3 do 103 !!! Tym razem, nasze gwiazdy tegoroczne lato spędzą nad Bałtykiem występując dla wakacyjnej publiczności A może to właśnie Ty wyciągniesz królika z kapelusza i jak bajkowa Alicja, przeniesiesz się do niesamowitej Krainy Czarów ! Ten spektakl trzeba zobaczyć na własne oczy, by przekonać się, że magia istnieje naprawdę.
Bilety ulgowe dla dzieci do lat 12-tu.
Bilety do nabycia: www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl , www.ebilet.pl , oraz w kasie Amfiteatru.
Światowe Dni Bursztynu
Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu serdecznie zapraszają na Światowe Dni Bursztynu, które odbędą się w dniach 8-10 lipca na plaży przy Kamiennym Szańcem.
W piątek o godzinie 12:00 startują Światowe Dni Bursztynu. Trzydniowa impreza kultywuje lokalne tradycje związane z poławianiem, przesiewaniem i obróbką bursztynu.
W programie:
- zawody w przesiewaniu, poławianiu i szlifowaniu bursztynu,
- pokazy: jubilerskie, taneczne, średniowiecznego warsztatu bursztynnika czy pirotechniczne z wykorzystaniem pyłu bursztynowego,
- prezentacja stoisk artystycznych,
- wybory Bursztynowej Miss,
- koncerty muzyczne.
Na Dwóch Kółkach: rajd rowerowy Kołobrzeg – Mrzeżyno – Kołobrzeg
Na Dwóch Kółkach: rajd rowerowy Kołobrzeg – Mrzeżyno – Kołobrzeg
Już w sobotę (9 lipca) na 42-kilometrowej, malowniczej trasie Pomorza Zachodniego odbędzie się rajd rowerowy. Uczestnicy przejadą trasę Kołobrzeg-Mrzeżyno-Kołobrzeg pięknym szlakiem VELO BALTICA. Rajd rozpocznie się w Marinie Solnej w Kołobrzegu, następnie nastąpi przejazd do Mrzeżyna i powrót do Kołobrzegu.
Na uczestników będą czekać wyjątkowe atrakcje: miasteczko rowerowe, zabawy dla dzieci czy konkursy z nagrodami. Bezpłatne zapisy: https://bit.ly/kołobrzeg-mrzezyno-kołobrzeg lub mailoworowery@2event.pl
HARMONOGRAM
09:00 zbiórka
10:00 start Marina Solna, ul. Warzelnicza 1 Kołobrzeg
12:00 rajdowy pit stop (napoje, batony energetyczne), Mrzeżyno, Pomnik Zaślubin z Morzem, ul Marynarska 5
12:30 powrót do Kołobrzegu
12:00 – 17:00 Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodniego (Marina Solna)
-tor samochodowy na dwa rowery
-rower wytwarzający bańki mydlane
-malowanie ekotoreb
-pamiątkowy medal
-animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy ruchowe, animatorzy na bicyklu, możliwość jazdy na bicyklu z asekuracją, bańkami mydlane, tworzenie zabawek z balonów, ekologiczne zagadki i zadania ekologiczne, warsztaty z malowania toreb z ekologicznych farb)
-fotobudka
-DJ
-poczęstunek dla uczestników
-stoisko promujące aplikacje rowerową Pomorza Zachodniego
-stoisko z mapami tras rowerowych i gadżetami rowerowymi Pomorza Zachodniego
Poranne Koncerty Kameralne
Zapraszamy na letnie Poranne Koncerty Kameralne, organizowane unplugged, wśród zieleni Parku Koncertów Porannych w bezpośrednim sąsiedztwie Bindaża Grabowego, w każdą sobotę lipca o godz. 11.00.
PORANNE KONCERTY KAMERALNE 2022
Plac Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym. Wstęp wolny.
9 LIPCA KWINTET „GIOVANE ENSEMBLE” – „Letnie spotkanie z muzyką filmową”
„Giovane Ensemble” to zespół kameralny stworzony z młodych uzdolnionych smyczkowców Filharmonii Koszalińskiej. W swoim repertuarze posiadają zarówno muzykę klasyczną, jak i najpopularniejsze tematy filmowe oraz jazzowe, a także kolędy w zaskakujących aranżacjach. Podstawowym składem zespołu jest kwartet smyczkowy, podczas koncertów porannych ansambl usłyszymy w powiększonym o kontrabas gronie kwintetowym. Zespół bierze udział w rozmaitych projektach i nawiązuje coraz szerszą współpracę z muzykami na terenie Polski i Europy. W programie m.in. zaaranżowane na kwartet smyczkowy kompozycje Astora Piazzoli, Ennio Morricone, Henry Mancinniego czy George’a Bizzeta.