Sea of Art, Światowe Dni Bursztynu, kabaret Hrabi i Wakacyjne Magic Show, rajd rowerowy, sadzenie dębów, Poranne Koncerty Kameralne… Czyli propozycje na weekend

Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami. Udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego. – Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy – zachęcają organizatorzy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

8 – 10 LIPCA

8.07.2022 (piątek)

godz. 20.00 – Parada Steampunku TEATR GRY i LUDZIE

Trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny

Parada Steampunku to podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Machiny rodem z powieści Juliusza Verne’a i ich operatorzy. Epoka pary jawi się tu jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami, jakie dają wynalazki techniczne. Pojazdom towarzyszą szczudlarze i postaci na ziemi w fantazyjnych steampunkowych kostiumach. Wśród kreowanych postaci widzowie rozpoznają: podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistę i fotografa… Aktorzy wchodzą w cykliczne interakcje z publicznością, a całość uzupełnia muzyka odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, a także dźwięki klaksonów, dymy i kolorowe oświetlenie.

9.07.2022 (sobota)

godz. 12.00 – spektakl „Koty 3” TEATR GRY I LUDZIE

Miejsce: plac przy molo

Wesoły i bardzo kolorowy, interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im zabawne i „wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy, co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie oraz czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi… „kocia muzyka”.

godz. 21.00 – „Faktura czasu” LESZEK MĄDZIK

Miejsce: Skwer Pionierów

Wzrok biegnie po wydarzeniach, twarzach, fakturach i tym wszystkim, co ujawnia światło. Dramaturgia dostrzeżonego obrazu niesie w sobie coś, co każe się zatrzymać, utrwalić. Spotykamy się z tajemnicą, do której pragniemy zajrzeć, dotknąć, zbliżyć się do niej, a może i poznać. Nosimy w sobie takie potrzeby poznania tego, co w nas i wokół nas. Czas potęguje to wezwanie i każe odważnie zanurzyć się w ten mrok będący częścią naszego niepokoju. Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia. Leszek Mądzik

godz. 22.00 – spektakl „Can’t escape” TEATR 3.5

Miejsce: Skwer Pionierów

Po wypiciu ostatniej szklanki czystej, nieskażonej wody. W gorączkowym poszukiwaniu kilku kropel paliwa do naszych nienasyconych baków. Z namiastką żywej przyrody zamkniętą w szklanym  sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy! Tylko gdzie?

„Can’t escape” to obraz świata ucieczki do nikąd. Tuż po katastrofie ludzkiego snu o potędze i dostatku. W naszym widowisku zadajemy pytanie o to, kim będziemy dla siebie wzajemnie, kiedy to, za czym dziś gonimy straci wymierną wartość. Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Osadzonym w post-apokaliptycznej estetyce widowiskiem, poruszającym temat kryzysu klimatycznego od strony pytań o nasze relacje wzajemne, zabieramy was w podróż. Być może w zupełnie niedaleką przyszłość. Tuż po tym kiedy katastrofa będzie już faktem historycznym, a cywilizacja jaką znamy zostanie wspomnieniem w postaci znalezisk zdobytych na śmietniku świata.

Scenariusz i reżyseria – Marek Kurkiewicz

Muzyka i oprawa muzyczna – Ortalion

Kostiumy – Domela Grenda i Barbara Zawacka

Scenografia i światła – Marek Kurkiewicz

Obsada – Barbara Zawacka, Marzena Lamch-Łoniewska, Domela Grenda, Jagodza Białogrodzka, Justyna Gregorkiewicz, Marek Kurkiewicz, Adam Łoniewski, Patryk Frankiewicz

 

10.07.2022 (niedziela)

godz. 12.00 – zabawa z KLAUNAMI KULKI

Miejsce: plac przy molo

Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, którzy poprzez interaktywną zabawę, klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

godz. 21.00 – spektakl „Osobliwe zdarzenie” TEATR LALKI „TĘCZA”

Miejsce:  scena plenerowa RCK

Osobliwe zdarzenie to komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Jak każda klasyczna komedia, także i ta nieuchronnie zmierza do…

Spektakl, na kanwie sztuki Carlo Goldoniego „Un curioso accidente”, został zrealizowany w Teatrze Tęcza w konwencji commedii dell’arte.

Reżyseria, scenografia, opr. muzyczne – Matteo Spiazzi

Tłumaczenie – Magdalena Mrozińska

Projekty i wykonanie masek – Roberto Maria Macchi

Asystent reżysera – Massimiliano di Corato

Polski asystent reżysera – Michał Tramer

Przygotowanie wokalne – Jolanta Otwinowska

Obsada – Anna Rau, Ilona Zaremba, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz

Światło i dźwięk – Krzysztof Fir

godz. 22.00 – spotkanie z aktorami TEATRU LALKI „TĘCZA”

Miejsce:  scena plenerowa RCK

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu

Promocji Kultury.

„Czyste, Zielone Miasta” – zasadź wspólnie z mieszkańcami dęby

Już w sobotę 9 lipca akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Kołobrzegu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Czyste, Zielone Miasta”, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

W ramach wydarzenia odbędzie się wspólne sprzątanie z nagrodami, przy Pomniku Sanitariuszki wspólne sadzenie dębów przekazane przez Lasy Państwowe. Odbędą się kreatywne warsztaty ekologiczne – las w słoiku, będą gry i zabawy ekologiczne, a Nadleśnictwo Gościno rozda 100 sadzonek drzew.

9 lipca przy ulicy Sikorskiego na wysokości Pomnika Sanitariuszki. Start o godzinie 11:00!

Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. – Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich – dodają organizatorzy.

KOŁOBRZESKI AMFITEATR

KABARET HRABI

8 lipca, godz. 20.00

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi
i występujący z nimi Czesław Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.
Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenie sobie z przeciwnościami losu. W tym roku mija dokładnie 20 lat od początku ich działalności! W czasie ich wizyty możemy spodziewać się kabaretowego występu na najwyższym poziomie – kobieca energia Joanny Kołaczkowskiej świetnie rezonuje z męskim podejściem reszty zespołu, czyniąc spotkanie niezwykłym przeżyciem, po którym dobry humor pozostaje z nami na długo. Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia. Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec.

 

 

 

WAKACYJNE MAGIC SHOW CZYLI LATO Z GWIAZDAMI ILUZJI

9 lipca, godz. 20.00

Po premierze obydwu części filmu Iluzja i programach typu “Mam Talent” występy iluzjonistów stały się jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie form rozrywki. Odwiedzają nasz kraj największe Gwiazdy Światowej Iluzji, a bilety na te spektakle rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. W związku z tym w 2015 roku powstał niesamowity projekt zatytułowany: Champions of Illusion. Jest to międzynarodowa grupa iluzjonistów zrzeszająca kilkudziesięciu artystów z całego świata, prezentująca interaktywne show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora są dosłownie na wyciągnięcie ręki, a wspaniała muzyka i niesamowite oświetlenie dodają “magiczności” całemu przedsięwzięciu.   Jej występy miała już okazję podziwiać publiczność zarówno z wielu polskich miast, jak i europejskich stolic. We wrześniu 2019 r nasze Gwiazdy zachwyciły swoimi występami także amerykańską widownię w Chicago, Hoffman Estates, St. Louis i Phoenix. Artyści ci prezentują przeróżne formy iluzji od popularnych zwłaszcza wśród dzieci sztuczek karcianych, przez pokazy z gołębiami i sztuczki mentalne, po wielkie iluzje z dużymi rekwizytami, lewitacją i niesamowitymi ucieczkami z zamkniętych skrzyń czy klatek. Każdy iluzjonista jest inny i czym innym zachwyca publiczność. Spektakl ten jest skierowany do całej rodziny i bez względu na wiek, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na scenie oprócz artystów zawsze czynnie uczestniczy publiczność. Bawią się wszyscy od lat 3 do 103 !!! Tym razem, nasze gwiazdy tegoroczne lato spędzą nad Bałtykiem występując dla wakacyjnej publiczności  A może to właśnie Ty wyciągniesz królika z kapelusza i jak bajkowa Alicja, przeniesiesz się do niesamowitej Krainy Czarów ! Ten spektakl trzeba zobaczyć na własne oczy, by przekonać się, że magia istnieje naprawdę.

Bilety ulgowe dla dzieci do lat 12-tu.

Bilety do nabycia: www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl , www.ebilet.pl , oraz w kasie Amfiteatru.

Światowe Dni Bursztynu

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu serdecznie zapraszają na Światowe Dni Bursztynu, które odbędą się w dniach 8-10 lipca na plaży przy Kamiennym Szańcem.

W piątek o godzinie 12:00 startują Światowe Dni Bursztynu. Trzydniowa impreza kultywuje lokalne tradycje związane z poławianiem, przesiewaniem i obróbką bursztynu.
W programie:

  • zawody w przesiewaniu, poławianiu i szlifowaniu bursztynu,
  • pokazy: jubilerskie, taneczne, średniowiecznego warsztatu bursztynnika czy  pirotechniczne z wykorzystaniem pyłu bursztynowego,
  • prezentacja stoisk artystycznych,
  • wybory Bursztynowej Miss,
  • koncerty muzyczne.

Na Dwóch Kółkach: rajd rowerowy Kołobrzeg – Mrzeżyno – Kołobrzeg

Na Dwóch Kółkach: rajd rowerowy Kołobrzeg – Mrzeżyno – Kołobrzeg

Już w sobotę (9 lipca) na 42-kilometrowej, malowniczej trasie Pomorza Zachodniego odbędzie się rajd rowerowy. Uczestnicy przejadą trasę Kołobrzeg-Mrzeżyno-Kołobrzeg pięknym szlakiem VELO BALTICA. Rajd rozpocznie się w Marinie Solnej w Kołobrzegu, następnie nastąpi przejazd do Mrzeżyna i powrót do Kołobrzegu.

Na uczestników będą czekać wyjątkowe atrakcje: miasteczko rowerowe, zabawy dla dzieci czy konkursy z nagrodami. Bezpłatne zapisy: https://bit.ly/kołobrzeg-mrzezyno-kołobrzeg lub mailoworowery@2event.pl

HARMONOGRAM

09:00 zbiórka

10:00 start Marina Solna, ul. Warzelnicza 1 Kołobrzeg

12:00 rajdowy pit stop (napoje, batony energetyczne), Mrzeżyno, Pomnik Zaślubin z Morzem, ul Marynarska 5

12:30 powrót do Kołobrzegu

12:00 – 17:00 Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodniego (Marina Solna)

-tor samochodowy na dwa rowery

-rower wytwarzający bańki mydlane

-malowanie ekotoreb

-pamiątkowy medal

-animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy ruchowe, animatorzy na bicyklu, możliwość jazdy na bicyklu z asekuracją, bańkami mydlane, tworzenie zabawek z balonów, ekologiczne zagadki i zadania ekologiczne, warsztaty z malowania toreb z ekologicznych farb)

-fotobudka

-DJ

-poczęstunek dla uczestników

-stoisko promujące aplikacje rowerową Pomorza Zachodniego

-stoisko z mapami tras rowerowych i gadżetami rowerowymi Pomorza Zachodniego

Poranne Koncerty Kameralne

Zapraszamy na letnie Poranne Koncerty Kameralne, organizowane unplugged, wśród zieleni Parku Koncertów Porannych w bezpośrednim sąsiedztwie Bindaża Grabowego, w każdą sobotę lipca o godz. 11.00.
PORANNE KONCERTY KAMERALNE 2022
Plac Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym. Wstęp wolny.

9 LIPCA KWINTET “GIOVANE ENSEMBLE” – “Letnie spotkanie z muzyką filmową”
“Giovane Ensemble” to zespół kameralny stworzony z młodych uzdolnionych smyczkowców Filharmonii Koszalińskiej. W swoim repertuarze posiadają zarówno muzykę klasyczną, jak i najpopularniejsze tematy filmowe oraz jazzowe, a także kolędy w zaskakujących aranżacjach. Podstawowym składem zespołu jest kwartet smyczkowy, podczas koncertów porannych ansambl usłyszymy w powiększonym o kontrabas gronie kwintetowym. Zespół bierze udział w rozmaitych projektach i nawiązuje coraz szerszą współpracę z muzykami na terenie Polski i Europy. W programie m.in. zaaranżowane na kwartet smyczkowy kompozycje Astora Piazzoli, Ennio Morricone, Henry Mancinniego czy George’a Bizzeta.

Komentarze