Senior na drodze… do bezpieczeństwa

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje ogólnopolskie warsztaty dla osób 60+ “Senior na drodze… do bezpieczeństwa”.

Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa seniorów na drodze w każdym województwie.

Na spotkanie z kołobrzeskimi seniorami zapraszamy w czwartek, 19 października 2023 r. w godz. 13.00 – 16.00 do sali konferencyjnej Centrum Usług Społecznych przy ul. Okopowej 15.

W programie wydarzenia zaplanowano:

  1. Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze;
  2. Spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego z Kołobrzegu, który na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń, wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania;
  3. Bezpłatny warsztat rowerowy – Seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Bezpłatnie doposażymy te rowery w obowiązkowe oświetlenie.
  4. Symulator bezpiecznej jazdy – Seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasz instruktor sprawdzi jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania.

Seniorzy biorący udział w warsztatach będą mogli zdobyć zegarek typu smartwatch marki XIAOMI Mi Band 7 o wartości 249 zł, monitorujący aktywność fizyczną, tętno oraz kroki.

Dla organizacji zrzeszających seniorów, które skierują na warsztaty największą liczbę uczestników przewidziane są nagrody o wartości 5000 zł, 3000 zł i 1000 zł, w postaci sprzętu elektronicznego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.SeniorNaDrodze.pl,

 

Komentarze