Seryjny morderca z Kołobrzegu zabijał, okradał i miał udział w aborcji!

Po wielomiesięcznym śledztwie jest akt oskarżenia w sprawie seryjnego mordercy z Kołobrzegu Mariusza G. Prokuratura oskarżyła go o potrójne zabójstwo z pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Ustalono, że Mariusz G. zabijał z chęci z zysku, a na zamordowane kobiety zaciągał pożyczki. A w popełnianiu tych przestępstw miały mieć współudział cztery inne osoby (trzy kobiety i jeden meżczyzna)!

Mariuszowi G. zarzuca się zamordowanie Iwony K., Anety D. oraz Bogusławy R. Potwór z Kołobrzegu zamordował kobiety, przejął ich majątek i zaciągnął na nie kredyty i pożyczki.  Pierwszego zabójstwa dopuścił się wiosną 2016 roku, kolejnego w październiku 2018 roku i 7 czerwca 2019 roku. Jak wynika z informacji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Mariusz G. wszedł w układ z dwiema innymi kobietami, które podawały się za zamordowane kobiety. Kobiety te szły z Mariuszem G. do kancelarii notarialnych, gdzie przy użyciu podrobionych dokumentów tożsamości przenosiły na niego własność lokali zamordowanych już kobiet. W toku śledztwa ustalono także , że Mariusz G. wszedł w nielegalne posiadanie amunicji oraz udzielił pomocy w aborcji na terenie Białogardu.

Podjęte przez prokuraturę działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanych l. 44, 58, 45, 43 i 33. Mariuszowi G. grozi kara z dożywociem włącznie.

Więcej o tej makabrycznej historii w Gazecie Kołobrzeskiej w wydaniu papierowym 11 czerwca.

Komentarze