Ślubowanie policjantów – możesz być kolejny

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu kolejni przyjęci w 2020 roku policjanci wypowiedzieli słowa Roty, składając uroczyste ślubowanie.

W wydarzeniu tym uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Dariusz Hoc wraz ze swoim zastępcą podinsp. Krzysztofem Rosiakiem.
W grudniu 2020 roku w szeregi kołobrzeskiej policji przyjętych zostało kolejnych 10 kandydatów: 1 kobieta i 9 mężczyzn. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.  Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Dariusz Hoc gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji.
Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.
Dodajmy, że w kołobrzeskiej komendzie nadal są wolne etaty dla kolejnych policjantów. Szczegóły na stronie kolobrzeg.policja.gov.pl

Komentarze