Spędź Dzień Kobiet z Regionalnym Centrum Kultury – zobacz propozycje

Żona do adopcji

W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce – dom, praca, dom, praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się na głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka ośrodka adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności”. Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń?

Film „Bezmiar”

Wyjątkowo osobista filmowa podróż w głąb siebie z olśniewającą rolą Penélope Cruz. Rzym, lata 70. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem. Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Muzyka jest kobietą

„Muzyka jest Kobietą” to koncert pełen cudownych wrażeń, które zapewnią Hania „Hana”Hołek wraz z akompaniamentem Adama„Herbaty”Herbowskiego.

Hanajest znana szerszej publiczności z kultowego duetu z Dawidem Kwiatkowskim. Na scenie występuje również jako chórzystka i songwriterka, wspierając polskich artystów. Jej teksty czy muzykę można usłyszeć na płytach gwiazd oraz w serialach telewizyjnych. Uczestniczka programów talent show, takich jak The Voice of Poland czy Bitwa na Głosy. Na codzień kreatywna dusza, kochająca muzykę.
Herbatato kołobrzeski gitarzysta, znany m.in. z zespołu Złe Psy.

Wręczenie nagrody Kołobrzeżance Roku

Po raz kolejny w historii podczas świętowania Dnia Kobiet jedna z mieszkanek miasta otrzyma tytuł Kołobrzeżanki Roku. Tytuł Kołobrzeżanki Roku przyznany zostanie przez Kapitułę Konkursową, którą stanowią dziennikarze kołobrzeskich redakcji.

Konkurs ma uhonorować wyjątkową kobietę, która swoją postawą, zaangażowaniem, ogromnym sercem oraz aktywnością w sferze publicznej przyczynia się do rozwoju mieszkańców i samego Kołobrzegu oraz buduje jego pozytywny wizerunek, a praca na rzecz innych daje jej radość i satysfakcję.

 

Komentarze