Spędzali czas ze swoimi pupilami

W ostatni weekend w GOKiB w Siemyślu zainteresowani mogli spędzić czas ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi podczas „Weekendu z pupilem” organizowanego przez kołobrzeskie schronisko i KS Mustang.

Głównym punktem wydarzenia był konkurs, w którym brały udział nierasowe psy i koty. Właściciele czworonogów odpowiadali na pytania ogólne dotyczące ich zwierząt, za co zyskiwali punkty. Jury oceniało również wygląd pupila pod kątem zadbania. Dodatkowe punkty można było zyskać na zaprezentowanie sztuczki.

Podczas imprezy nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Jedną z nich był pokaz ratowniczy  wykonywany przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z powiatu białogardzkiego oraz pokaz pierwszej pomocy w nagłych przypadkach zaprezentowany przez strażaka z OSP w Siemyślu Sztuczki oraz komendy wykonywane przez swoje pupile zaprezentowała Sonia Sichau ze szkoły Dog Point. Dla najmłodszych odbywały sie warsztaty kreatywne, malowanie twarzy ,przejażdzki na kucyku Poldo oraz jazda na Quadzie. – W trakcie „Weekendu z Pupilem” dziewczynki z klubu tanecznego KS Mustang zaprezentowały swoje piękne układy – opowiadają organizatorzy. – Zachęcamy również do zapisów i do dołączenia do tej grupy tanecznej. Dodatkowo, na miejscu zorganizowana była loteria i poczęstunek.

W trakcie wydarzenia można było zaadoptować psa bądź kota z kołobrzeskiego schroniska bądź chętni, którzy panują taką adopcję w przyszłości, mogli dowiedzieć się jak wyglądają procedury z tym związane. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni każdemu, kto włożył w te wydarzenie swoją małą cegiełkę. Dziękujemy za okazaną pomoc, wsparcie i zaangażowanie. W przyszłym roku chcemy zorganizować kolejną edycje „Weekendu z pupilem”. Będziemy podejmować działania, spodziewając sie dalszych rezultatów – dodają organizatorzy.

 

Zwycięzcy konkursu na kota nierasowego: 

1 MIEJSCE: Julia Tobińska- Lilia (kotka)

2 MIEJSCE: Michalina Piechowiak- Miałeczka (kotka)

3 MIEJSCE: Anna Zgoda- Mila (adoptowana podczas wydarzenia)

Zwycięzcy konkursu na psa nierasowego:

1 MIEJSCE: Aleksandra Ćwik- Bella (suczka)

2 MIEJSCE: Paulina Krolow – Lucky (pies)

3 MIEJSCE: Zuzanna Jaremij- Enzo (pies)

NAGRODA SPECJALNA: Wiktor Czajka – Koko (suczka)

 

Komentarze