Sport to zdrowie, dbaj o nie razem z nami!

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbyły się zawody dla uczniów w wyciskaniu sztangi leżąc. To pierwsza taka inicjatywa w naszym mieście.

Pomysłodawcami byli uczniowie z klasy 3 IP – Marcin Konert, Michał Roszczyk, Szymon Rogowski, Aleks Śruba, Patryk Jeleń oraz Kacper Gierlicz. Wsparciem technicznym oraz sponsorem był Paweł Jabłoński, właściciel kołobrzeskiej siłowni Future Body. – Będziemy wspierać technicznie i finansowo tę inicjatywę – dodaje Jabłoński. – Chcemy zachęcić licealistów do dbania o zdrowy styl życia, bo wiemy, jak ważne jest regularne uprawianie sportu. Nie tylko poprawia nastrój czy podnosi samoocenę. Ma pozytywny wpływ na naukę, pamięć i koncentrację, co w tym wieku jest niezwykle istotne.

Zwieńczeniem zawodów będą wspólne zawody wyłonionych reprezentantów w poszczególnych szkołach.  – Chcemy do końca roku szkolnego zorganizować takie zawody w każdej średniej szkole w naszym mieście. Do wygrania roczny karnet do Future Body, odżywki, ciuchy do ćwiczeń itp. Trzymamy tym samym kciuki za przyszłych zawodników już dziś! 

Komentarze