Sprawdzamy, ile schudł Kołobrzeg

Dwa miesiące temu ruszyła akcja „Odchudzamy Kołobrzeg”. Ma ona na celu zachęcić mieszkańców naszego miasta, którzy zdecydowali się wziąć w niej udział, do systematycznej aktywności fizycznej.

W każdej grupie cel jest jeden – redukcja tkanki tłuszczowej i tym samym poprawa samopoczucia oraz parametrów zdrowia. Ile udało się zatem już zrzucić? – Pierwsze dwa miesiące za nami, zrzuciliśmy łącznie 74 kg –  relacjonuje Paweł Jabłoński z FutureBody, trener i pomysłodawca projektu. – Pracujemy w dwóch grupach w każde wtorki, czwartki i soboty. Przed każdym treningiem mamy małe wykłady o motywacji i jej spadku, kontroli oraz o makro i mikroskładnikach. Wspólnie staramy się motywować do dalszego działania. Do tej pory rekordzistką jest pani Edyta, która straciła 8,5 kg. – Jeżeli nie widzę postępu u którejś z uczestniczek, wysyłają mi one na bieżąco zdjęcia swoich wszystkich posiłków, abym mógł lepiej ocenić sytuację i przyczynę braku efektów.

Przed prawie czterdziestoma uczestniczkami kolejne cztery miesiące akcji. – Działamy dalej, zostały nam jeszcze cztery miesiące ciężkiej pracy. Motywujemy się wspólnie do działania i nie odpuszczamy – dodaje Paweł Jabłoński. Dodatkowo, kołobrzeżanki, biorące udział w akcji „Odchudzamy Kołobrzeg”, planują wspomóc kołobrzeską Wigilię dla Samotnych  – Podarujemy potrzebującym tyle kilogramów żywności, ile do tego czasu uda nam się zrzucić.

Fot. FutureBody

Komentarze