Sprawdzamy, jak idzie budowa nowej drogi [ZDJĘCIA]

Trwa budowa łącznika drogi S6 z kołobrzeską obwodnicą. Kierowcy jeszcze od października korzystają z tymczasowej organizacji ruchu, a my przyglądamy się postępom prac i sprawdzamy, jak ich przebieg będzie wpływał na ruch w tej okolicy.

Obecnie zmiany organizacji ruchu objęły okolice ronda Jerzego Patana, bo tu trwają prace związane z wpięciem nowej drogi do istniejącej infrastruktury. Tworzone są również posadowienia pod ekrany dźwiękochłonne, o które walczyli mieszkańcy, którzy na etapie projektowania drogi obawiali się hałasów, jakie miała ona generować.

Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie na placu budowy? Od połowy listopada wykonawca planuje realizację robót bitumicznych na całym nowym odcinku drogi. Generalnie organizacja ruchu w tym czasie nie ulegnie większym zmianom, natomiast w momencie wykonywania warstwy ścieralnej należy spodziewać się choćby, że na odcinku prowadzonym od ronda przy węźle Kołobrzeg Wschód do galerii ruch zostanie tymczasowo „przerzucony” na drugą jezdnię”.

Kiedy pojedziemy już nową drogą? Termin zakończenia prac zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Prace idą zgodnie z planem i jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, to główne jezdnie zostaną udostępnione kierowcom wcześniej, w pierwszym kwartale 2024.

Komentarze