Sprzedawał alkohol w restauracji bez zezwolenia – interweniowała policja

Policjanci zabezpieczyli alkohol, który sprzedawano w jednej z ustrońskich restauracji.  Okazało się, że właściciel lokalu nie miał wymaganego prawem zezwolenia, a mimo to sprzedawał gościom trunki. W efekcie swojej nielegalnej działalności musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.
Z ustaleń policjantów z Posterunku Policji w Ustroniu Morskim wynikało, że w jednej z restauracji sprzedawany jest nielegalnie alkohol. Funkcjonariusze udali się w to miejsce i zastali tam trzech pracowników, którzy potwierdzili sprzedaż trunków. Ustalono, że właściciel nie dokonał opłaty za wymagane zezwolenie, a wcześniejsze wygasło z mocy przepisu ustawy. W skontrolowanym obiekcie policjanci znaleźli i zabezpieczyli 65 butelek różnego rodzaju alkoholu.
Mundurowi przypominają, że sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia jest przestępstwem. Zgodnie z art. 43.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny, a dodatkowo może zostać orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu.

Komentarze