Starosta o zatrzymaniu i pobycie areszcie [WIDEO]

W środę, 9 listopada, w obecności swoich prawników starosta Tomasz Tamborski odczytał oświadczenie. Odniósł się w nim do swojego zatrzymania przez CBA i pobytu w areszcie śledczym

Przypomnijmy. Kołobrzeski starosta został zatrzymany przez CBA. Samorządowcowi postawiono zarzut korupcyjny. W tej samej sprawie zatrzymany został wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz  Popiołek i architekt Jacek S. Jacek S. opuścił areszt w czwartek, 3 listopada. W środę starosta zwołał konferencję prasową, podczas której odczytał oświadczenie, to jego fragment:

Na początku roku informowałem Państwa, że w stosunku do mnie prowadzone są działania mające na celu dyskredytację mojej osoby w związku z  pełnioną funkcją i orientacją polityczną. Po tym był program w TVP inspirowany przez ludzi z Kołobrzegu, niektórzy do tej pory mówią, że są moimi kolegami i koleżankami, choć na pierwszym miejscu oczywiście mam na myśli koleżanki. I myślę, że wówczas rozpoczęła się działalność operacyjna przeciwko mojej osobie, po to, aby zniszczyć moje dobre imię, na które pracowałem latami.

Z akt postępowania, które znam wynika, że postawiony mi został zarzut na podstawie pomówienia mnie przez człowieka, którego nie znam i nawet nie wiem jak wygląda. W mojej ocenie jego wyjaśnienia są inspirowane życzeniowo przez służby prowadzące postępowanie przeciwko mnie. Uważam, że okoliczności te wyjdą na jaw podczas sprawy, która będzie rozstrzygana przez niezawisły sąd.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

Całe oświadczenie w relacji wideo i w papierowym wydaniu Gazety Kołobrzeskiej, tym razem wyjątkowo, w czwartek 10 listopada

Komentarze