Startujemy! Rusza plebiscyt na najlepszych Sportowców i Trenerów Roku Ziemi Kołobrzeskiej

Zaczynamy procedurę wyboru Sportowców i Trenerów Roku Ziemi Kołobrzeskiej. To 28. edycja naszego plebiscytu. Miej i Ty wpływ na to, kto znajdzie się w gronie laureatów! Zachęcamy do głosowania.

Na razie głosować można tylko drogą kuponową. A warto nie zmarnować pierwszego kuponu, który znalazł się w piątkowym wydaniu papierowym “Gazety Kołobrzeskiej”, bo każdy głos oddany za jego pośrednictwem daje aż 5 plebiscytowych punktów! Późniejsze kupony mieć będą już wartość mniejszą. Ten świąteczno-noworoczny numer „Gazety Kołobrzeskiej” pozostanie w sprzedaży aż do 4 stycznia.

To wciąż jest bardzo nieciekawy czas. Była pandemia (i jeszcze pewnie nie powiedziała ostatniego słowa), trwa wojna w Ukrainie, a polską gospodarkę – i przez to portfele zwykłych ludzi – trawi inflacja. Sport jakoś się broni, sukcesów na różnorakich arenach nie brakowało w mijającym roku, więc – choć z ww. powodów nie planujemy karnawałowego balu na zakończenie plebiscytu, jak to działo się przez wiele lat, to jednak z pomocą wspierających nas podmiotów (już dziękujemy Urzędowi Miasta z prezydent Anną Mieczkowską na czele, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Kołobrzeskiej Izbie Gospodarczej) postaramy się usatysfakcjonować laureatów Sportowej Dziesiątki 2022.

Formuła 28. edycji jest inna niż w kilkunastu wcześniejszych latach, ale tak sama jak w dwóch poprzednich. Jest 5 kategorii plebiscytowych, w każdej nominowaliśmy po 5 osób, a laureatów będzie po 2. Wybór do grona nominowanych był bardzo trudny, bo w niektórych kategoriach nie znaleźli się wśród nich np. medaliści imprez nawet rangi mistrzostw kraju.

Jak doszło do wybrania osób nominowanych? Na nasze zaproszenie (na łamach) do zgłaszania kandydatów odpowiedziało niewiele klubów. No cóż, jak mówi porzekadło: nieobecni (uznajemy ich za niezainteresowanych) racji nie mają, więc sportowcy czy trenerzy mający na koncie znaczące osiągnięcia w roku 2022, lecz nieobecni w gronie nominowanych, niech pretensje kierują do władz swoich klubów. Ostatecznej nominacji dokonał dział sportowy naszej gazety, a braliśmy pod uwagę przede wszystkim te osiągnięcia, o których zainteresowane kluby nas informowały i o których pisaliśmy.

SJ

 

Komentarze