Stojaki życia już na plaży

Dwa stojaki życia zostały zamontowane na kołobrzeskich plażach. Są to urządzenia wyposażone w sprzęt ratujący życie. Można je zobaczyć na plaży zachodniej w okolicach zejścia nr 23 oraz w Podczelu w okolicach zejścia nr 3 – grobli.

Co składa się na stojaki życia? Znajdziemy przy nich specjalne koło ratunkowe z liną, które umożliwia natychmiastowe udzielenie pomocy osobie znajdującej się w wodzie. Jest też boja, którą ratownicy często wykorzystują w akcjach ratunkowych. Może być używana jako pływak, który ułatwia osobie w potrzebie utrzymanie się na powierzchni wody lub jako punkt orientacyjny dla ratowników.

W momencie skorzystania ze sprzętu, automatycznie uruchamia się system dźwiękowy, a także zapala się sygnalizator świetlny. Dzięki temu wszyscy obecni w pobliżu są alarmowani o trwającej akcji ratunkowej.

Ważne jest także oznakowanie numerem wejścia na plażę, na której znajduje się stojak życia. Numer ten umożliwia osobie dzwoniącej po pomoc szybkie i łatwe podanie swojej lokalizacji przyjmującemu zgłoszenie.

Jest to kolejny element mający zapewnić bezpieczeństwo na naszych plażach.

Komentarze