“Stosunki na szczycie” – BTD zaprasza

W niedzielę, 22 stycznia na scenie Regionalnego Centrum Kultury zobaczymy spektakl „Stosunki na szczycie”. To kolejna znakomita angielska farsa w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. –Po sukcesie sztuk: „Mayday” i „Kochane pieniążki” wracamy z ukochanym przez naszych widzów gatunkiem, który bawi do łez, ale i zmusza do refleksji – zachęcają artyści.

„Stosunki na szczycie” Edwarda Taylora zaczynają się niewinnie – od planowanego spotkania wysokich urzędników Unii Europejskiej w luksusowym apartamencie w Paryżu. Gra idzie o nie byle jaką stawkę: sir ClivePartridge, wysoki urzędnik Brytyjskiej Komisji Wspólnego Rynku czeka na Jaquesa Berriego, komisarza ds. handlu, który ma zdecydować o ewentualnym poparciu kandydatury Partridge’a na stanowisko Przewodniczącego Komisji… Ale jak to w życiu, a szczególnie w farsie bywa wszystko zaczyna iść nie tak… Nieszczęścia sir Clive’aPartridge’a zaczynają się od zagubionej walizki i niespodziewanej wizyty kochanki, a dalej… Dalej jest tylko gorzej, czyli… śmieszniej!

Grana w oszałamiającym tempie, z piętrzącymi się komicznymi sytuacjami i dialogami pełnymi angielskiego humoru farsa z życia wyższych sfer jest idealną propozycją dla tych, którzy szukają w teatrze rozrywki na najwyższym poziomie.

Start o godz. 18.00. Bilety w cenie 60 zł normalny i 50 zł ulgowy z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca.

 

Komentarze