Strona internetowa na WordPress- najważniejsze zagadnienia

WordPress to system zarządzania treścią na stronach internetowych, w skrócie CMS. W oparciu o CMS działa większość stron www, dzięki czemu znacznie łatwiej jest nimi operować, aktualizować je czy dodawać nowe funkcjonalności i rozszerzenia.

Sprawdzony CMS ma zatem ułatwić obsługę całej witryny, z tego też powodu nie warto rezygnować z systemu zarządzania treścią, szczególnie kiedy prowadzimy firmową stronę internetową, czy tani sklep internetowy.

WordPress to zdecydowany lider wśród dostępnych CMS-ów, w jego oparciu działają nie tylko prywatne strony firmowe, czy sklepy online, ale także znane portale, czy strony administracji publicznej.

Co powinieneś wiedzieć o stronie internetowej na WordPress?

Najważniejsze zalety stron internetowych na WordPress

Na nieustającą popularność systemu zarządzania treścią jakim jest WordPress wpływ ma wiele jego zalet. Jakich?

  • WordPress jest prosty dla każdego- CMS jakim jest WordPress został stworzony z myślą o blogowaniu, z tego też powodu w swojej początkowej wersji był niezwykle prosty w obsłudze, jego popularność i stały rozwój wpłynęła na to, że zaczęto wykorzystywać go także do innego rodzaju stron internetowych w tym również sklepu internetowego, pomimo ogromnego rozwoju całego systemu, WordPress nadal zachowała swoją wyjątkową zaletę ,którą jest prostota obsługi.
  • Duża ilość wtyczek- WordPress to jeden z tych CMS-ów, który może poszczycić się bardzo duża liczbą pluginów, dzięki którym na wiele różnych sposobów rozbudujemy własną strone interentową, czy resposywny sklep internetowy.
  • Duża społeczność- kiedy liczymy na wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów, wówczas bardzo ważną rolę będzie odgrywać tutaj społeczność. WordPress posiada jedną z największych społeczności w języku angielskim, a także wsparcie w języku polskim.
  • Zgodny z zasadami SEO – w oparciu o WordPress tworzymy strony internetowe, które będzie można skutecznie pozycjonować, jest to szczególnie ważne kiedy staramy się uzyskać jak najwyższe pozycjie w rankigu wyszukiwarki.
  • Możliwość tworzenia responsywnych stron internetowych- responsywność to wymóg obecnych czasów, kiedy to coraz częściej przeglądamy witryny internetowe przy pomocy urządzeń mobilnych. WordPress sprzyja responsywności stron internetowych, warto dodać, że wspomniana responsywność to także ważny czynnik mający wpływ na pozycjonowanie.

Czy WordPress ma wady?

Pomimo swojej popularności WordPress nie jest pozbawiony wad, wśród tych budzących największą wątpliwość, są kwestie bezpieczeństwa. Stronę internetowa, która działa w oparciu o ten system zarządzania treścią, należy dodatkowo zabezpieczyć, pamiętać również o regularnym tworzeniu kopii zapasowych, a także bieżącej aktualizacji, wówczas problem z bezpieczeństwem znacząco zmaleje. WordPress to wciąż ceniony i najchętniej wybieramy system zarządzania treścią na wielu różnych stronach internetowych. Ten CMS posiada wiele zalet, które pozytywnie wpłyną i usprawnią późniejszą pracę nad stroną internetową. Narzędzie choć nie jest pozbawione wad z pewnością przewyższa je ilością zalet.

– Materiał zewnętrzny

Komentarze