Studenci badali wzrok uczniom „siódemki”

Pracownicy kołobrzeskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we współpracy ze studentami Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie sprawdzali wzrok uczniom Szkoły Podstawowej nr 7.

A wszystko za sprawą trwającej kampanii pn. „Moja Szkoła Zdrowa Szkoła”. Jeszcze w ubiegłym roku pracownicy sanepidu ważyli uczniowskie plecaki i sprawdzali, czy waga plecaka nie przekracza 15 procent wagi dziecka.  W tym samym czasie kontrolowano również oświetlenie w placówkach oraz ergonomię mebli szkolnych tj. stolików oraz krzeseł. Podczas kontroli szkolnych mebli inspektorzy zwracali uwagę m.in. na stan techniczny ławek i krzesel. Kolejnym, już ostatnim etapem kampanii jest badanie narządu wzroku uczniów. W środę, w SP nr 7 w Kołobrzegu studenci PUM w Szczecinie sprawdzali ostrość wzroku uczniów. Kontrolowali, czy ci nie cierpią na nadwzroczność, bądź krótkowzroczność.

Do programu zgłosiły się cztery szkoły z miasta i powiatu, a spośród tych wybraliśmy jedną, „siódemkę” – informuje Lidia Komers, dyrektor kołobrzeskiego sanepidu. Studenci przebadali uczniów jednej klasy trzeciej i czwartej. Jak są  wyniki akcji? Jak się dowiedzieliśmy, podsumowanie wojewódzkiej kampanii „Moja szkołą zdrowa szkoła” odbędzie się na początku maja.

Komentarze