Studio Figura zaprasza – stymulowanie tkankowe i kwasy

Studio Figura w Kołobrzegu to profesjonalne studio modelowania sylwetki. Koncept, który powstał z myślą wyłącznie o kobietach.

Staramy się jak najlepiej pomóc każdej Klientce w zdrowy i zrównoważony sposób uzyskać wymarzoną figurę bez efektu jo-jo. Stawiamy na indywidualne podejście do każdej z Pań, tak aby czuły się u nas bezpiecznie i komfortowo.

 

STYMULOWANIE TKANKOWE –dlaczego stymulujemy, a nie wypełniamy?

Paulina Boruch – kosmetolog Studia Figura

Gazeta Kołobrzeska: Czym są stymulatory tkankowe?

Paulina Boruch: Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla osób borykających się z odwodnieniem, starzeniem się skóry czy posiadających tzw. „chomiczki”. Możemy wykonywać go na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, ramionach, brzuchu i udach. Zabieg powtarza się ok 4 razy co 2-4 tygodnie, w zależności od stanu skóry.

Jakie efekty daje stymulowanie tkankowe?

Po serii zabiegów możemy spodziewać się przywrócenia utraconego konturu twarzy, poprawienia napięcia skóry, nawilżenia, redukcji zmarszczek oraz neutralizacji zwiotczenia skóry.

Co ważne – używane preparaty nie są wypełniaczami, chociaż w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy. Efekty poprawy jędrności i gęstości skóry są naturalne.

 

 

KWASY – jesień to najlepszy moment na zabiegi z użyciem kwasów.

Oliwia Sadowska – kosmetolog Studia Figura


Gazeta Kołobrzeska: Dlaczego to właśnie jesienną porą zalecane jest stosowanie kwasów?

Oliwia Sadowska: Pora jesienno-zimowa to najlepszy czas na zastosowanie kuracji kwasami na skórę twarzy lub ciała. W tym okresie jesteśmy najmniej narażeni na ekspozycje słoneczną, co czyni zabieg maksymalnie bezpiecznym.

Kiedy powinniśmy pomyśleć o terapii kwasami? Przy jakich problemach skórnych?

Kwasy używane są w walce z oznakami starzenia się skóry, przebarwieniami, trądzikiem, jak i bliznami potrądzikowymi. Zanim jednak zaczniemy używać kwasów, należy pamiętać, że to nie byle jakie substancje, a ich stosowanie warto omówić z profesjonalistą. Jest on w stanie określić to, jaki kwas będzie najlepszy dla naszej cery oraz w jakim stężeniu należy go stosować. Testowanie kwasów we własnym zakresie, bez konsultacji z kosmetologiem, może przynieść więcej szkody niż pożytku i zadziałać z odwrotnym skutkiem. Do najbardziej popularnych należą: kwas migdałowy, glikolowy, laktobionowy, salicylowy, azelainowy, trójchlorooctowy.

Jakie są korzyści stosowania terapii kwasowej?

Przede wszystkim to złuszczenie naskórka, odmłodzenie i lifting, zagęszczenie skóry, poprawa kolorytu. Dodatkowo kwasy redukują zaskórniki, zmniejszają widoczność porów oraz poprawiają nawilżenie. Oprócz tego pobudzają kolagen i elastyny do pracy. Pięknie również redukują blizny i rozstępy.

 

W naszym studio kosmetolog profesjonalnie obejrzy i oceni stan skóry oraz dobierze zabieg kwasowy odpowiadający problemom skórnym danej osoby. Dzięki temu po terapii klientka będzie zaskoczona rezultatem dobroczynnego wpływu kwasów.

 

STUDIO FIGURA

Zapleczna 7A/10
78-100 Kołobrzeg

725 147 676

Komentarze