Sukces młodych piłkarzy w Pradze

Kolejny sukces młodych piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg. W miniony weekend drużyna rocznika 2013  pod wodzą trenera Macieja Wachowskiego, wzięła udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Czechach – Prague Strahov Cup 2023.

Na turniej zjechały zespoły z: Czech, Niemiec, Belgii, Holandii, Austrii, Węgier i Polski. Nasi dziesięciolatkowie rozegrali 6 spotkań z bilansem 5 wygranych i 1 porażką z wygranym turnieju austriacką drużyną LAZ Stockerau. Kołobrzeżanie ostatecznie zdobyli wicemistrzostwo w kategorii U10. Podium domknęła Borussia Pankow.

– To była daleka wyprawa i wielkie wyzwanie dla tych młodych piłkarzy. Cieszę się z każdych nowych doświadczeń i jestem bardzo dumny z ich rozwoju, z każdego turnieju na turniej. Chłopcy są systematyczni i bardzo zaangażowani. Dziś o sukcesie nie decyduje tylko talent, ale ciężka praca i to u nich widać. Teraz przed nami dwa duże turnieje w Niemczech i już otrzymujemy zaproszenia na kolejne na jesień, co oczywiście ogromnie nas cieszy – mówi trener Maciej Wachowski.

Skład zespołu: Skład MKP Kotwica Kołobrzeg: Juliusz Smagieł, Sebastian Borowik, Maksymilian Wachowski, Sebastian Figurski, Igor Margas, Kacper Piotrowski, Bruno Remplewicz, Mikołaj Wieczorek ( KKPN Bałtyk Koszalin), Kacper Marczyk, Aleksander Gawęda, Antoni Przyjemski, Paweł Ciawłowski.

 

Komentarze