Sukces Taekwon-do HWA-RANG w Czechach

W ostatni weekend października w czeskiej Ostrawie odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-do ITF „Moravia Open”. W zawodach wzięło udział ponad 360 zawodników z 13 państw z całej Europy. Jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych Taekwon-do w Europie.

Pomimo silnej konkurencji, zawodnicy ze Szkoły Taekwon-do HWA-RANG z Drzonowa zaprezentowali się doskonale, zdobywając łącznie 7 medali: 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe.

Debiutująca na zawodach Anna Stasyshyna zdobyła złoty medal w konkurencji układów formalnych dzieci.

Hania Wlizło zdobyła aż trzy srebrne medale w konkurencjach układów formalnych dzieci, technik specjalnych oraz walki soft kick.

Laura Kosińska, również debiutująca na zawodach, zdobyła czwarty srebrny medal w konkurencji walki soft kick.

Hanna Niedźwiedź zdobyła jeden z dwóch brązowych medali w konkurencji walki soft kick dzieci, natomiast Zuzanna Dołęgowska zdobyła drugi brązowy medal w konkurencji układów formalnych juniorek.

Zawodnicy: Lena MajchrzakHania KuzickaZosia FrąckowiakMaria BandrowskaJulia Kopij oraz Grzesiek Wolak I Dan, również pozostawili serce na macie, zdobywając doświadczenie i poświęcając się, choć nie sięgnęli po medale.

Wyjazd na zawody tej rangi to możliwość zdobycia doświadczenia i nauki, obserwacji najlepszych zawodników na kontynencie, a także okazja na nawiązanie nowych znajomości. Udział w nich to również intensywne, często skrajne przeżycia emocjonalne sukcesu lub porażki, które młodzi ludzie muszą przejść, aby stawać się silniejszymi – relacjonuje trener, Dawid Świtoń,

fot. Dawid Świtoń

Komentarze