Sun Festival w nowym miejscu?

Sunrise Festival i Baltic Drive Festival – te dwie imprezy odbędą się tego lata na terenie Nadmorskiego Parku Kultury w Podczelu. Na liście wydarzeń brakuje hip-hopowego Sun Festival.

O możliwym braku tego wydarzenia spekulowało się od kilku tygodni. O ile w przestrzeni publicznej pojawiały się pierwsze informacje dotyczące innych wydarzeń, to na temat Sun Festival panowała cisza. W końcu Urząd Miasta poinformował, że w wykazie imprez zaplanowanych na tegoroczne lato widnieją dwie wspomniane przez nas we wstępie.

Rozmawialiśmy z Krzysztofem Bartyzelem z agencji MDT, który potwierdził nam, że festiwal nie odbędzie się w tym roku w Kołobrzegu. Jednocześnie zaznaczył, że nie jest to koniec tego formatu. Na oficjalnym profilu Sun Festival na Facebooku pojawił się komunikat organizatora: – Sun Festival nie odbędzie się w 2026 roku w Kołobrzegu. Jednocześnie informujemy, że trwają rozmowy dotyczące przeniesienia festiwalu do innego miasta. Robimy wszystko, abyście mogli ponownie spotkać się na Sun Festival – na wydarzeniu pełnym słońca i najlepszej muzyki. W nadchodzących tygodniach wrócimy ze szczegółami. Mamy nadzieję, że będziecie z nami również w nowej lokalizacji – czytamy w komunikacie.

 

Komentarze