Szkoła w Podczelu nie zostanie zlikwidowana

Już od około dwóch tygodni do naszej redakcji docierały informacje dotyczące tego, że “ktoś” informuje mieszkańców Podczela o planach likwidacji szkoły podstawowej w tej dzielnicy miasta.

Informacje te od początku wydawały nam się absurdalne z dwóch powodów: po pierwsze, dlaczego Anna Mieczkowska miałaby ogłaszać w kampanii wyborczej, że wybuduje nowe boisko przy SP9, gdyby miała plany likwidacji tej placówki? Po drugie, odwiedziliśmy “Dziewiątkę” na początku marca i zobaczyliśmy, jak świetnie zarządzana jest ta placówka, która realizuje nowatorski system nauczania bez ocen. Popytaliśmy również w kilku źródłach i ostatecznie uznaliśmy te doniesienia za tak abstrakcyjne, że nie planowaliśmy ich nawet dementować.

W czwartkowy wieczór burzę wywołał natomiast radny Artur Dąbkowski, który na Facebooku poinformował: – Na zlecenie Urzędu Miasta został zlecony audyt oświatowy z którego wynika ,że chcą zlikwidować naszą Szkołę w Podczelu 😡😡NIGDY się na to nie zgodzę jako Rady💪 (pisownia oryginalna). Całość okrasił materiałem z Kuriera Szczecińskiego z 2021 roku, dotyczącym audytu, który miał wykazać, że szkoła w Podczelu mogłaby zostać zlikwidowana. W artykule jasno stanowisko zabrał jednak Urząd Miasta, który nie zgodził się z sugestią audytora i zapewnił, że o likwidacji szkoły nie ma mowy. Dąbkowski kontynuował natomiast wpisy typu “Nigdy nie dopuszczę do likwidacji szkoły” kreując się na bohatera, który ratuje szkołę. W mediach społecznościowych zawrzało, a urzędnicy i radni wskazywali, że ich komentarze znikały z profilu radnego Dąbkowskiego.  Stanowisko władz miasta znamy: nie ma mowy o likwidacji szkoły w Podczelu. Wkrótce pojawiło się więc oficjalne oświadczenie “Nie dla wprowadzania mieszkańców w błąd” opublikowane przez zarząd dzielnicy Podczele. – W mediach społecznościowych rozpowszechnianie są nieprawdziwe informacje na temat zamknięcia Szkoły Podstawowej nr 9. Jeden z obecnych radnych i członek zarządu mówi, że: “Chcą zlikwidować naszą Szkołę”. Informacje te są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. My w składzie: Przewodniczący Zarządu Dzielnicy – Mateusz Stawicki oraz członkowie: Barbara Drążek, Marta Mioduszewska, Łukasz Połuboczko podpisaliśmy kontrakt z Anną Mieczkowską – Prezydent Miasta Kołobrzeg, w którym zobowiązuje się do remontu boiska przy SP9 i innych inwestycji. Wielokrotnie w rozmowach Anna Mieczkowska mówiła o rozwoju szkoły, a my deklarowaliśmy współpracę i dodatkowe wykorzystanie budynku szkoły, np. na cele kulturalne i integracji społecznej. Odcinamy się od działań jednego z członków zarządu i radnego RM, mówimy “nie” dla wprowadzania opinii publicznej w błąd. A jedyną osobą, która mówiła publicznie w ostatnim czasie o likwidacji szkoły, jest właśnie osoba publikująca nieprawdziwe i kłamliwe informacje – czytamy w komunikacie podpisanym przez Mateusz Stawickiego, Martę Mioduszewską, Barbarę Drążek, Łukasza Połuboczko.

Co ciekawe, w poniedziałek szkołę wizytować będzie także minister edukacji Barbara Nowacka. Tematem jej wizyty będzie właśnie funkcjonujący w szkole system nauczania bez ocen, którym już inspirują się szkoły z innych regionów Polski. Jego założenia przedstawiliśmy w naszym materiale wideo.

Komentarze